استئارات کلسیم

calcium-stearate-cas-3a-500x500

استئارات کلسیم نیز به عنوان کلسیم اکتادکانیک اسید شناخته شده است. پودر کریستالی  سفید رنگ  هست با فرمول شیمیایی (C17H35COO) 2Ca. وزن مولکولی ۶۰۷٫۰۰ است. نقطه ذوب ۱۷۹ ~ ۱۸۰ ℃، تجزیه شده توسط گرما. محلول در آب، اتانول سرد و دی اتیل اتر، محلول در بنزن داغ، تولوئن و سنتور، کمی محلول در اتانول گرم و دی اتیل است. آن را با اسید قوی واکنش دهید تا به اسید استاریک و نمک کلسیم مربوط شود.

استئارات کلسیم از واکنش اسید استئاریک و آهک بدست می آید. ۲ C17H35COOH + CaO → (C17H35COO) 2Ca + H2O این یک پودر خوب، سفید و ابریشمی  است، با خواص زیر: در شرایط دمایی بسیار پایدار است این غیر سمی است و حتی به عنوان یک افزودنی غذایی E470 استفاده می شود این بسیار مقاوم در برابر آب است و خواص ضد آب دارد این ماده به عنوان یک روان کننده، تثبیت کننده و ضخیم در فرایندهای مختلف عمل می کند. 

استارات کلسیم توسط Hoechst از سال ۱۹۵۵ و توسط Montell از اواخر ۱۹۶۰ استفاده شده است. 

.از جمله تثبیت کننده ها و روان کننده های پلی وینیل کلرید؛ به عنوان جذب هالوژن پلی اتیلن و پلی پروپیلن؛ به عنوان روان کننده الیاف پلی اتیلن و محصولات قالب؛ به عنوان ماده روان کننده و آزاد کننده فنول، آمینو و دیگر پلاستیک های ترموسیتت؛ به عنوان تقویت کننده روغن گریس؛ به عنوان عامل ضد آب از پارچه ضد آب؛ و غیره درجه مواد غذایی استریات کلسیم به عنوان عامل ضد انعقاد عمل می کند.

استارات کلسیم به عنوان فیزیولوژیکی ایمن شناخته شده است و در اکثر حلالها نامحلول است. در مقایسه با موم، نقطه نرم کننده نسبتا بالا دارد. استارات کلسیم عمدتا به عنوان یک دارنده اسید، ماده آزاد کننده و روان کننده در صنایع پلاستیک، برای ضد آب کردن در ساخت و همچنین به عنوان یک افزودنی ضد مخلوط در داروها و لوازم آرایشی استفاده می شود.

استارات کلسیم به عنوان عامل جریان و تهویه سطح در برخی از آبنبات مانند اسمارتیز استفاده می شود. این عامل ضد آب برای پارچه است. روان کننده در مداد و مداد رنگی نیز هست.

این ماده معمولا برای محصولات نرم غیر سمی مانند  بسته بندی مواد غذایی، وسایل پزشکی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

فروش استئارات کلسیم

کلسیم استئارات در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیگر محصولات : سدیم گلوکونات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *