اسید سولفامیک

اسید سولفامیک به عنوان یک جامد کریستالی سفید ظاهر می شود. اسید سولفامیک، همچنین به اسید آمیدوسولفونیک ، اسید آمیدوسولفوریک، اسید آمینسولفونیک و اسید سولفامییدیک نیز معروف است، یک ترکیب مولکولی با فرمول H3NSO3 است. این ترکیب بدون محلول در آب کاربردهای بسیاری را پیدا می کند. اسید سولفامیک قبل از تجزیه در دمای بالاتر در آب، تری اکسید گوگرد، دی اکسید گوگرد و نیتروژن در دمای ۲۰۵ درجه سانتیگراد ذوب می شود.

اسید سولفامیک (H3NSO3) ممکن است یک ترکیب واسطه بین اسید سولفوریک (H2SO4) ، و سولفامید (H4N2SO2) در نظر گرفته شود، و به طور موثر جایگزین یک گروه هیدروکسیل (-OH) با یک گروه آمین (-NH2) در هر مرحله. این الگوی بدون شکسته شدن نصف سولفونیل (-SO2-) می تواند در هر جهت دیگری گسترش یابد. سولفاماتها مشتقات اسید سولفامیک هستند.

 

کاربرد اسید سولفامیک

اسید سولفامیک به طور عمده پیش ساز ترکیبات با طعم شیرین است. واكنش با سيكلو هگزايلامين و به دنبال آن افزودن هیدروکسید سدیم به C6H11NHSO3Na ، سديم سيكلامات مي دهد. ترکیبات مرتبط نیز شیرین کننده هایی مانند  آسه سولفام هستند.

از سولفامات در طراحی بسیاری از داروهای درمانی مانند آنتی بیوتیک ها ، نوکلئوزید / نوکلئوتید نقص سیستم ایمنی بدن انسان (HIV) مهارکننده های برگشت معکوس متن ، مهارکننده های پروتئاز HIV (PIs) ، داروهای ضد سرطان (استروئید سولفاتاز و مهار کننده های آنهیدراز کربنیک) ، داروهای ضد صرع استفاده شده است. و داروهای کاهش وزن.

عامل تمیز کردن: اسید سولفامیک به عنوان یک ماده تمیز کننده اسیدی، گاهی خالص یا به عنوان یک جزء از مخلوط های اختصاصی  به طور معمول برای فلزات و سرامیک ها استفاده می شود. این ماده اغلب برای از بین بردن زنگ زدگی و سنگ آهک استفاده می شود و اسید هیدروکلریک فرار و تحریک کننده تر جایگزین آن می شود که ارزان تر است. به عنوان مثال ، یک جزء از مواد دفع کننده خانگی است ، به عنوان مثال ، ژل ضخیم آهک-آهک حاوی ۸ درصد اسید سولفامیک است و دارای pH 2/2 ، ۲ ، ۱۲ و یا مواد شوینده ای است که برای از بین بردن سنگ آهک استفاده می شود. در مقایسه با اکثر اسیدهای معدنی قوی متداول ، اسید سولفامیک دارای خواص نزولی آب ، نوسانات کم و سمیت کم است. این نمک های محلول در آب کلسیم و آهن آهن را تشکیل می دهد.

اسید سولفامیک به دلیل ایمنی ذاتی آن نسبت به اسید هیدروکلریک در مصارف خانگی ترجیح داده می شود. اگر به اشتباه با محصولات مبتنی بر هیپوکلریت مانند سفید کننده مخلوط شود ، گاز کلر تشکیل نمی شود ، در حالی که رایج ترین اسیدها است. واکنش (خنثی سازی) با آمونیاک ، نمکی تولید می کند ، همانطور که در بخش بالا نشان داده شده است.

همچنین در نظافت صنعتی تجهیزات لبنی و آبجو کاربردهایی پیدا می کند. اگرچه نسبت به اسید هیدروکلریک کمتر خورنده در نظر گرفته می شود ، مهار کننده های خوردگی اغلب به پاک کننده های تجاری اضافه می شوند که یک جزء است. می توان از آن برای دفع دستگاه های قهوه خانگی و اسپرسو و در پاک کننده های دندان استفاده کرد.

استفاده های دیگر

     کاتالیزور فرآیند استری سازی
تولید رنگ و رنگدانه
مقیاس
منعقد کننده رزین های اوره-فرمالدئید
مواد لازم در رسانه های اطفای حریق. اسید سولفامیک ماده اولیه اصلی سولفامات آمونیوم است که به عنوان یک ماده علف کش و مقاوم در برابر آتش به طور گسترده ای برای محصولات خانگی استفاده می شود.
صنعت خمیر و کاغذ به عنوان یک تثبیت کننده کلرید
سنتز اکسید نیتروژن با واکنش با اسید نیتریک
فرم محروم شده (سولفامات) یک عدد متداول برای نیکل (II) در آبکاری است.
در جداسازی یونهای نیتریت از مخلوط یونهای نیترات و نیترات (NO3- + NO2-) در طی تجزیه و تحلیل کیفی نیترات با استفاده از تست حلقه قهوه ای استفاده می شود.

پرداخت نقره
مطابق برچسب موجود در کالای مصرفی ، محصول تمیز کننده نقره مایع TarnX حاوی تیواوره ، مواد شوینده و اسید سولفامیک است.

سایر محصولات ما:

تیواوره

فروش اسید سولفامیک

اسید سولفامیک در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول اسید سولفامیک مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمتهای عرضه شده توسط این شرکت همیشه پائین ترین قیمت است وشما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوق دیگر مقایسه نمائید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *