اسید هیدروکلریک(جوهر نمک)

فروش جوهر نمک، قیمت اسید هیدرو کلریک، خرید هیدروکلریک اسید

اسید هیدروکلریک یک اسید معدنی قوی خورنده و خورنده بی رنگ با بسیاری از کاربردهای صنعتی است که در آن، هنگامی که با یک پایه ارگانیک واکنش می دهد، یک نمک هیدروکلراید ایجاد می کند. اسید هیدروکلریک از لحاظ تاریخی از نمک سنگ و سدیم سبز تولید شده و بعد از نمک معمولی شیمیایی (NaCl) و اسید سولفوریک ساخته شده است.

اسید هیدروکلریک یک ترکیب شیمیایی است که یک محلول آبی از گاز کلرید هیدروژن است. دارای خواص قوی خوردگی، بوی قوی و مضر است و از رنگ بی رنگ تا زرد کم رنگ است. کلاس سنتز هیدروکلریک اسید توسط سنتز مستقیم عناصر تولید می شود – سوختن کلر در هیدروژن و سپس جذب کلرید هیدروژن به آب. کلاس مصنوعی اسید هیدروکلریک به بازار در غلظت ۳۳٪ تا ۳۵٫۵٪ عرضه می شود.

کاربرد اسید هیدروکلریک( جوهر نمک)

اسید هیدروکلریک یک اسید قوی و خورنده است که در صنایع شیمیایی در تولید مقیاس بزرگ وینیل کلرید برای پلاستیک های PVC استفاده می شود و یکی از مواد شیمیایی است که فوم پلی اورتان و کلرید کلسیم تولید می کند. 

تولید فولاد

اسید هیدروکلریک در عملیات حذف زنگ زدگی و سایر ناخالصی ها از کربن، آلیاژ و فولاد ضد زنگ استفاده می شود تا فولاد را برای استفاده نهایی در بدنه خودرو، پل و لوازم خانگی به طور مثال آماده کند. همچنین در اچینگ آلومینیوم و برنامه های تمیز کردن فلز استفاده می شود.

پاک کننده های خانگی

اسید هیدروکلریک به عنوان یک عنصر در پاک کننده های خانگی مانند پاک کننده توالت، پاک کننده های حمام کاشی و دیگر پاک کننده های پرسلن به علت خواص خوردگی آن است که به تمیز کردن لکه های سخت کمک می کند.

بهداشتی استخر

اسید هیدروکلریک به عنوان یک ماده شیمیایی برای شنا کردن به عنوان استخر استفاده می شود تا به حفظ pH مطلوب در آب کمک کند.

تولید غذا

صنایع غذایی با استفاده از اسید های هیدروکلریک در پردازش انواع محصولات غذایی مانند شربت های ذرت در نوشابه های غیر الکلی، کوکی ها، کراکر، کچاپ و غلات و سایر محصولات غذایی استفاده می کنند. اسید هیدروکلریک به عنوان یک اسیدی کننده در سس ها، آب میوه های سبزی و محصولات کنسرو شده به منظور افزایش عطر و طعم و کاهش فساد استفاده می شود.

سایر محصولات ما: 

وانیل

فروش اسید هیدروکلریک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *