خاک بنتونیت

high-demand-acid-activated-bleaching-earth-oil.jpg_350x350

خاک بنتونیت نیز به عنوان مونتموریلونیت، اسمکتیت، خاکستر سفید و خاک سفید کننده فعال و خاک رنگبر شناخته می شود. در فرآوری روغن های خوراکی و چربی در سراسر جهان از جمله روغن و چربی های ویژه مانند روغن ماهی برای مثال اسیدهای چرب امگا ۳ / اسیدهای چرب EPA و DHA و فرآورده های دارویی / فرمولاسيون به کار برده می شوند. کاربردهای  فنی شامل برنامه های کاربردی پتروشیمی (BTX)، واکس، گریس و بازیافت مواد معدنی می باشد.

خاک بنتونیت همچنین به عنوان “خاک رنگبر” نوعی از خاک رس است که به حذف رنگ از روغن های خوراکی و غیر خوراکی کمک می کند. بنتونیت  در هند، آسیا، انگلستان و ایالات متحده استخراج می شود. این خاک غنی از مواد معدنی برای جذب، سفید کردن و فیلتر کردن خواص آن استفاده می شود.

فرمول مولکولی: H2 [AI2O3.SiO2 (OH) 2] .NH2O H2 [AI2O3.SiO2 (OH) 2] .nH2O

ظاهر: پودر سفید تا صورتی (بسته به رنگ مواد خام) و بوی نامطبوع

خواص: اکسید کننده

حلالیت: نامحلول در آب و روغن

اشتعال پذیری: خاصیت غیر منفجره و غیر قابل اشتعال است.

چگالی: ۳۵۰-۴۸۰ gm / cc

کاربردهای خاک بنتونیت

خاک رنگبر برای رنگ آمیزی و پالایش روغن، مخصوصا روغن های گیاهی و سایر روغن های خوراکی و غیر خوراکی استفاده می شود.

بنتونیت در  زمینه های زیر استفاده می شود:

  – پالایش روغن های گیاهی

– پالایش روغن های هیدروژنه شده 

مارگارین

– پالایش چربی های حیوانی مانند روغن چرب، روغن ماهی

  • بنتونیت در مایع حفاری برای روانکاری و سرد کردن ابزار برش، برای حذف قلمه ها و برای جلوگیری از انفجار استفاده می شود. بیشتر سودمندی بنتونیت در صنعت حفاری و مهندسی ژئوتکنیک از ویژگی های منحصر به فرد آن است. مقادیر نسبتا کوچک بنتونیتی که در آب معلق است، یک ماده چسبناک و برشی است.
  • خاک رنگبر بنتونیت به عنوان یک پیوند ریخته گری در ریخته گری آهن و فولاد به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است. بنتونیت سدیم بیشتر مورد استفاده برای ریخته گری های بزرگ است که از قالب های خشک استفاده می کنند، در حالی که بنتونیت کلسیم بیشتر برای ریخته گری های کوچکتر استفاده می شود که از قالب های سبز یا مرطوب استفاده می کنند. بنتونیت نیز به عنوان یک عامل اتصال در تولید سنگ آهن (taconite) در صنعت فولاد استفاده می شود. بنتونیت، در مقادیر کوچک، به عنوان یک ماده در ساختارهای رسوبی طراحی شده و لعاب های سرامیکی استفاده می شود.
  • بنتونیت ها برای رنگ بری روغن های معدنی، گیاهی و حیوانی استفاده می شود. آنها همچنین برای روشن کردن شراب، مشروبات الکلی، سیب، آبجو، عسل و سرکه استفاده می شود.  بنتونیت دارای ویژگی جذب مقدار نسبتا زیادی مولکول های پروتئین از محلول های آبی است. در نتیجه، بنتونیت به طور خاص در فرایند تولید آب میوه مفید است، جایی که آن را برای حذف مقدار بیش از حد پروتئین از شراب سفید استفاده می شود.
  • بنتونیت در انواع لوازم حیوانی نظیر بستر گربه برای جذب بو و دفع مدفوع استفاده می شود. همچنین برای جذب روغن و گریس مورد استفاده قرار می گیرد.
  • بنتونیت به عنوان یک ملین به صورت عمومی تجویز می شود و همچنین به عنوان پایه ای برای بسیاری از فرمول های پوستی استفاده می شود. بنتونیت گرانولیت برای استفاده در سم زدایی زخم مورد استفاده قرار می گیرد. 
  • در پالایش و رنگ بری روغن های گیاهی / خوراکی (روغن سویا، روغن پنبه دانه، روغن سبوس برنج، روغن آفتابگردان، روغن خردل، روغن زیتون، روغن نخل و غیره)

 

دیگر محصولات : پروتئین آب پنیر (WPC)

فروش خاک بنتونیت

خاک بنتونیت در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *