خاک سیلت

خاک سیلت

سیلت یک رسوب جامد و گرد و غبار است . سیلت از ذرات سنگی و معدنی تشکیل شده که بزرگتر از رس اما کوچکتر از شن و ماسه است.

سیلت هنگامی ایجاد می شود که سنگ از بین رفته و یا با استفاده از آب و یخ پوشیده شده است. به عنوان حامل جریان، قطعات کوچک سنگی را حمل می کند، آنها در دو طرف و پایین تخته سنگ ها جریان می یابند، . ذرات بر روی یکدیگر متمرکز می شوند، تا کوچکتر و کوچکتر شوند تا اندازه ی سیلت شوند.

سیلت می تواند مناظر را تغییر دهد.  بنابراین، رسوبات سیلت به آرامی در مکان هایی مانند تالاب ها، دریاچه ها، و بندرها پر می شوند. سيلاب ها در امتداد رودخانه ها و در دشت هاي سيل قرار دارند  تقریبا ۶۰ درصد از دلتای رودخانه می سی سی پی از سیلت ساخته شده است.

مشخصات و کاربردهای خاک سیلت

ذرات رسوبی بین ۰٫۰۰۴ تا ۰٫۰۶ میلیمتر (۰٫۰۰۰۱۶ تا ۰٫۰۰۲۴ اینچ) در هر قطر هست. سیلت به راحتی با جابجایی جریانها منتقل می شود اما در آب باقی می ماند. این حدود ۶۰ درصد از مواد موجود در دلتای رودخانه می سی سی پی را تشکیل می دهد..

خاک سیلت معمولا بیشتر از سایر انواع خاك حاصلخیز است، به این معنی كه برای رشد محصول مناسب است. سیلت باعث تضمین حفظ آب و گردش هوا می شود.  در بسیاری از نقاط جهان، کشاورزی در دلتاهای رودخانه ای رشد کرده است، جایی که ذخایر خاك غنی است و در امتداد رودخانه هایی كه سیلاب های سالانه آن را مرطوب می كنند. دلتای رود نیل در مصر نمونه ای از یک منطقه بسیار پر بار است که کشاورزان هزاران سال برداشت محصول داشته اند.

سیلت خاکی فوق العاده خوب است که شما ممکن است در پایین یک دریاچه یا رودخانه ببینید. . جایی که رودخانه می سی سی پی به خلیج مکزیک وارد می شود، مقدار زیادی از نمک ها ذخیره شده است و در طول زمان بخش هایی از زمین را به نام دلتا می سی سی پی ساخته است.

در حالت خشکی، سیلت یک ماده پودر خوب است که بسیار شبیه گرد و غبار است. این خاک به راحتی توسط باد حمل می شود و ممکن است چندین کیلومتر دورتر حمل شود. این باعث می شود که زمین های غیر تولیدی به زمین های حاصلخیز تبدیل شود. این شبیه به گرد و غبار بیابانی است که در آبهای اقیانوس و رودخانه ها قرار دارد که بخشی از اکوسیستم می شود. این اقدام آب و زمین های کشاورزی را غنی می کند، مانند سیلاب سالانه رودخانه نیل و دلتای رودخانه می سی سی پی در ایالات متحده که به نوبه خود از برداشت های غنی محصولات کشاورزی حمایت می کند. همچنین سنگ های سیلت را می توان بوسیله فشرده سازی رسوبات خرد شده تولید کرد. با توجه به وزن کم آنها، سنگ های سیلت ها در ساختمان و باغ استفاده می کنند. همچنین برای ساخت سیمان ملات و طبیعی، و همچنین در تهویه مطبوع خاک استفاده می شود.

دیگر محصولات : اکسید منیزیم

فروش خاک سیلت

خاک سیلت به صورت کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *