روغن کرچک هیدروژنه

روغن کرچک هیدروژنه یک ماده موم سخت و با ساختار منحصر به فرد است. با سایر روغن ها و موم های موجود در پایه ضد عرضی کار می کند تا به استحکام محکم اما پراکنده تبدیل شود. از آنجا که روغن کرچک هیدروژنه بی بو و در آب نامحلول است، به راحتی شسته نمی شود.

روغن کرچک هیدروژنه اتوکسیله مشتق پلی اتیلن گلایکول یا همان peg 40 نوعی از روغن کرچک است که هیدروژنه شده باشد. تعداد مول های اتیلن اکساید در این ماده ۴۰ می باشد. این ماده همزمان یک ترکیب اتوکسیله و مشتق استر گلیسیرین بوده که به عنوان عامل پخش کننده، عامل حل کننده عطر و اسانس، تنظیم کننده ویسکوزیته، پایدار کننده، امولسیفایر، شوینده و حتی ماده شیمیایی حد واسط در محصولات آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

روغن کرچک هیدروژنه ، همچنین به عنوان موم کرچک نیز شناخته می شود، از دانه های کرچک که معمولاً یک مایع در دمای اتاق است حاصل می شود، که با اضافه کردن هیدروژن برای ثبات بیشتر آن فرآوری شده است و نقطه ذوب آن را بالا می برد به طوری که دمای اتاق جامد می باشد. روغن کرچک از حبوبات گیاه کرچک (Ricinus communis) توسط حرارت خارج و تصفیه می شود. همانطور که گفته شد روغنها در دمای اتاق مایع هستند.

فرآیند هیدروژناسیون اشباع را به روغن اضافه می کند، که سبب افزایش نقطه ذوب می شود و باعث می شود روغن هیدروژنه در دمای اتاق جامد باشد. فرآیند هیدروژناسیون مستلزم این است که روغن در صورت وجود کاتالیزور نیکل تحت فشار قرار گیرد. روغن کرچک هیدروژنه کاربردهای مختلف آرایشی دارد.

کاربرد روغن کرچک هیدروژنه

از نظر تاریخی، مصریان باستان از روغن کرچک به عنوان سوخت برای لامپ های خود استفاده می کردند. روغن کرچک نیز به عنوان روان کننده در موتورهای ماشین و هواپیما مورد استفاده قرار گرفته است و به برخی از رنگها و لاکها نیز اضافه می شود. مصرف روغن کرچک خالص به عنوان یک ملین برای درمان یبوست عمل می کند.

روغن کرچک هیدروژنه دامنه گسترده ای از واکس ها شامل موم زنبور عسل، موم پارافین، موم کاندالیلا، موم سرستین، موم اوزوکریت و غیره است.  این واکسها را در اکثر برنامه های کاربردی مانند پماد سازی ، کرم سازی ، لوسیون سازی، رژها، عطرها و محصولات مراقبت از پوست می توان استفاده کرد.

سایر محصولا ما:

مونو اتانول آمین

فروش روغن کرچک هیدروژنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *