سدیم استات

Sodium_acetate

استات سدیم بدون آب یک منبع سدیم کریستالی و یک پودر هیدروسکوپی بسیار  محلول در آب است که در حرارت دادن به اکسید سدیم تجزیه می شود.

استات سدیم دارای فرمول شیمیایی CH3COONa است 

نمک استات سدیم، و یا به زبان ساده تر استات سدیم، دارای بسیاری از کاربردهای عملی است.

این پایه کنسانتره یک اسید ضعیف است، به این معنی که آن را تنها هنگامی که در آب حل می شود، یونیزه می کند. استات سدیم خواص بافری را فراهم می کند، یعنی توانایی حفظ محلول ها در pH نسبتا ثابت با وجود چالش های اساسی و پایه. این ویژگی به سمیت کم آن کمک می کند تا توضیح دهد که چرا استات سدیم در صنایع مختلف از جمله تولید نفت و طعم غذا یافت می شود.

، استات سدیم شامل یک اتم سدیم و دو اتم کربن یا C، دو اتم اکسیژن  و ۳ اتم هیدروژن یا هتروم برای هر مولکول استات  است. در حالی که از لحاظ فنی میتوان فرمول را به عنوانC2H3NaO2 معرفی کرد

از نظر فیزیکی، استات سدیم به عنوان یک پودر کریستالی جذب کننده ی هیگواریوم یا آب جذب می شود. ماده خالص دارای  نقطه ذوب ۵۸ درجه سانتیگراد یا ۱۳۶ درجه فارنهایت دارد و به طور کامل در نقطه جوش ۱۲۰ درجه سانتیگراد یا ۲۴۸ درجه فارنهایت تجزیه می شود. استات سدیم به راحتی در آب حل می شود و محلولیت ۵۰۰ گرم در لیتر در ۲۰ درجه C. کریستال ها pH پایه حدود ۷٫۵ تا ۹٫۰ دارند

 

کاربردهای استات سدیم

استات سدیم در صنایع بسیار متنوعی استفاده می شود. در صنایع نساجی، استات سدیم، سنتز سولفوریک اسید را خنثی می کند و کیفیت پوشیدنی پارچه های نهایی را بهبود می بخشد. در عکاسی، استات سدیم بخشی از محلول های توسعه دهنده است و به عنوان یک عامل مقاوم در برابر عکس عمل می کند. در تولید لاستیک، استات سدیم باعث کاهش ولکانیزاسیون می شود که باعث کنترل روند کلی می شود. استات سدیم اضافه شده به مواد غذایی به عنوان یک نگهدارنده و یک عامل طعم دهنده عمل می کند. به طور خاص، چیپس سیب زمینی با استات سدیم، دارای طعم ممتاز “نمک و سرکه” است. استات سدیم و محلول های اسید استیک به عنوان نگهدارنده برای حفظ نسبتا ثابت pH، دارایی مفید برای هر دو برای واکنش های بیوشیمیایی تحقیقات، صنعت نفت و در صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی است. در زمینه پزشکی، استات سدیم بیماران با سطوح بالای اسید خون و / یا میزان سدیم کم را درمان می کنند.

استات سدیم در صنایع نساجی برای خنثی سازی جریان های سدیم اسید سولفوریک استفاده می شود و همچنین در صورت استفاده از رنگ های آنیلین به عنوان فتوسنتز استفاده می شود. این همچنین یک عامل ترشی در برنزه کردن کروم است و به جلوگیری از جوش برداشتن کلرپرون در تولید لاستیک مصنوعی کمک می کند. در پردازش پنبه برای پد پنبه یکبار مصرف، استات سدیم برای از بین بردن ایجاد برق استاتیک استفاده می شود.

استات سدیم برای کاهش آلودگی آب به بتن به عنوان یک سیلانت بتن استفاده می شود، در حالی که از نظر زیست محیطی ارزان تر از جایگزین اپوکسی معمولی برای مهر و موم کردن بتن در برابر نفوذ آب است.

 

فروش استات سدیم

استات سدیم در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیگر محصولات : گلوتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *