سدیم هیپوکلریت

1032897608821001B

هیپوکلریت سدیم چیست؟

هیپوکلریت سدیم یک ترکیب شیمیایی با فرمول NaClO است. این شامل یک کاتیون سدیم (Na +) و یک آنیون هیپوکلریت (ClO-) است. همچنین ممکن است به عنوان نمک سدیم اسید هیپوکلروئید مشاهده شود. هنگامی که در آب حل شده است، معمولا به عنوان سفید کننده یا مایع سفید شناخته می شود. هیپوکلریت سدیم عملا و شیمیایی متمایز از کلر است.

در حالی که هیپوکلریت سدیم غیر سمی است، خواص خوردگی آن، در دسترس بودن عمومی و محصولات واکنش آن را خطرناک است.

هیپوکلریت سدیم (NaOCl) به عنوان یک محلول آبی با ترکیب گاز کلر (Cl2) و سود سوز (NaOH) تولید می شود، که هر دو به علت الکترولیز نمک است. هیپوکلریت سدیم معمولا به عنوان سفید کننده شناخته می شود.

فرآیند تولید : این ماده از طریق فرآیند هوکر به صورت صنعتی تهیه می شود که در آن هیدروکسید سدیم رقیق با گاز کلر واکنش داده می شود تا NaClO همراه با کلرید سدیم و آب تولید کند. ۲ NaOH + Cl2 → NaClO + NaCl + H2O

خواص فیزیکی: در حالت خالص، هیپوکلریت سدیم به عنوان جامد سبز ناپایدار سبز با تراکم ۱٫۱۱ گرم در میلی لیتر، نقطه ذوب ۱۸ درجه سانتیگراد و نقطه جوش ۱۰۱ درجه سانتیگراد وجود دارد. محلول های آبی NaClO در غلظت های مختلف یا قدرت (از ۱ تا ۲۵ درصد) در بسته های مختلف استفاده می شود.

کاربرد های هیپوکلریت سدیم

هیپوکلریت سدیم (NaOCl) هنگامی تشکیل شده است که سود سوز (NaOH) و کلر (Cl2) واکنش نشان می دهند. این به طور گسترده ای برای خواص ضد عفونی و اکسیداسیون آن مورد استفاده قرار می گیرد. هیپوکلریت سدیم (NaOCl) ترکیب شیمیایی است. این یک ماده ی زرد و کمی روشن با بوی مشخص است. هیپوکلریت سدیم با واکنش کلر با محلول هیدروکسید سدیم ایجاد می شود که با استفاده از الکترولیز سدیم کلرید (نمک) ایجاد می شود. هیپوکلریت سدیم، همچنین کلر، یک واکنش پذیری بسیار بالا و قدرت اکسیداسیون را نشان می دهد، اما به عنوان یک راه حل  بسیار آسان تر است و مقرون به صرفه تر از کلر است. هیپوکلریت سدیم در بسیاری از کاربردها استفاده می شود که اکثر آنها شامل ضد عفونی و اکسیداسیون هستند. هیپوکلریت سدیم نوریون به طور گسترده ای مورداستفاده قرار میگیرد.

هیپوکلریت سدیم به طور کلی به عنوان ضد عفونی کننده کارآمد و مقرون به صرفه شناخته شده است. در استخر شنا برای ضد عفونی شدن آب و اکسیداسیون آلودگی های آب استفاده می شود. همانطور که هر شناگر دهها میلیون از میکروارگانیسم ها را در آب ذخیره می کند، مهم است که استخر شنا را ضد عفونی کنید.

تمیز کردن خانگی و صنعتی هیپوکلریت سدیم در بسیاری از محصولات تمیزکننده خانگی یافت می شود و برای تمیز کردن سطوح سخت به طور خاص استفاده می شود. 

یکی از موثرترین راههای اصلاح نشاسته، اکسیداسیون هیپوکلریت است که تعداد بیشتری از کربنیل و کربوکسیل ها را به مولکول های نشاسته اضافه می کند.

استفاده اصلی آن به عنوان یک ماده سفید کننده و ضد عفونی کننده برای اهداف خانگی و صنعتی است. همچنین در گیاهان تصفیه آب، استخرهای شنا، در برخی از درمان های پزشکی و دندانپزشکی، در صنایع غذایی به عنوان یک عامل ضد عفونی کننده، در خانه ها به عنوان عامل ضدعفونی کننده و تمیز کننده، و در مواد شوینده شستشو به عنوان یک پاک کننده لکه و سفید کننده استفاده می شود.

دیگر محصولات : آهک هیدراته

pic458753210001

فروش هیپوکلریت سدیم

هیپوکلریت سدیم به صورت بشکه های ۲۵۰ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول هیپوکلریت سدیم مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *