سیانور سدیم

کاربرد سیانور سدیم، قیمت سیانور سدیم

سیانور سدیم چیست؟

یک ماده معدنی جامد سفید با خواص کشنده، سیانور سدیم (NaCN) می تواند به اندازه ۵٪ از قاشق چای خوری موجب مرگ و میر شود. سیانور سدیم یک نمک سیانید است که حاوی مقادیر کاتیون سدیم و آنیون های سیانید است که نقش مهمی را برای یک مهار کننده EC  (سوپراکسید دیسموتاز) ایفا می کند. این نمک سیانور، ترکیب یک کربن و یک نمک سدیم است. اصطلاح سیانید به وضوح در آگاهی عمومی قابل درک است که تقریبا مترادف با سم است. این امر عمدتا به دلیل استفاده از آن به عنوان قرص مرگبار مرگ و میر (L-pill) در جنگ جهانی دوم، به ویژه در رابطه با خودکشی ارفین رمل، افسر ارتش نازی است. سیانور که در قرص L استفاده می شود، سیانید پتاسیم بود، اما خواص سیانور سدیم تقریبا یکسان است.

کاربرد سیانور سدیم

سیانور سدیم مواد اولیه مهم شیمیایی است. عملکرد اصلی آن در ماشین آلات به عنوان محرک برای فولادهای مختلف است. این بخش اصلی از مایع برای مس، طلا، نقره، کادمیوم، روی و غیره است.

در معدن، از فلزات گرانبها مانند طلا، نقره و غیره استفاده می شود.

در صنایع شیمیایی، این مواد اولیه برای تولید شیشه های عددی، مختلف آبی سایانوریت و اسید هیدرو سانییک، لاستیک آکریلونیتریل بوتادین، فیبر مصنوعی بکار می رود.

در صنایع رنگدانه، برای تولید کلرید سایانوریک (ماده فعال رنگدانه و مواد خام ماده روشن کننده) استفاده می شود.

در صنایع داروسازی، برای تولید ویتامین، اسید لاکتیک، کافئین، نوفیلین، گلوتامات مونون سدیم (MSG)، سدیم سیاناتیک اسید متیل استر، اسید مالونیک مورد استفاده قرار می گیرد.

در خوراک، آن را برای تولید مواد افزودنی خوراک آمونوفنول استفاده می شود. سیانور سدیم به طور مستقیم برای تولید فری سسیانید سدیم، سیانید پتاسیم، سیانید روی، سیانید باریم، سیانید فسفر، تری سیتان سدیم، تیتانیان پتاسیم، فروسیانید پتاسیم، آهن آبی، متیونین و غیره استفاده می شود.

بسته بندی و فروش سیانور سدیم

  1. ۵۰ کیلوگرم آهن ممرز با کیسه های پلی اتیلن. به طور معمول در رنگ سیاه و آبی، همچنین می تواند بر اساس درخواست مشتری رنگ آمیزی شود.
  2. در جعبه های چوبی ۱۰۰۰ کیلوگرمی، با کیسه های داخلی بافته شده و کیسه های پلی اتیلن.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *