سیکلوهگزانون

بارگیری (6)

سیکلوهگزانون (همچنین به عنوان Oxocyclohexane شناخته می شود، کتون pimelic، cyclohexyl ketone، و CYC) یک مایع روغنی روشن است که دارای  رنگ زرد و بوی شبیه استون و نعنا است. فرمول شیمیایی آن C6H10O بوده و کمی در آب حل می شود و با حلال های معمولی کاملا متبلور می شود. این ماده به طور طبیعی در روغن های خام به وجود می آید و همچنین به صورت مصنوعی تولید می شود.

سیکلوهگزانون یک مولکول چرخه ای شش کربن با یک گروه کاربردی کتون است. این یک مایع بدون چربی و روغن با بوی استون است.
این ماده کاملا با حلال ها مخلوط می شود. این به عنوان یک حلال صنعتی و فعال کننده در واکنش های اکسیداسیون استفاده می شود. در تولید اسید آدیپیک، رزین های سیکلوآلکان، سیکلو اکسانون اکسیم، کاپرولاکتام و نایلون از این ماده استفاده می شود. سیکلوهگزانون دارای دو آلفا-کربن در حلقه، چهار آلفا-هیدروژنی را فراهم می کند که بسته به شرایط واکنش، با شش باقیمانده دیگر هیدروژن واکنش داده می شود. 

سیکلوهگزانون به عنوان یک ماده شیمیایی بوده که برای تولید مولکول های هدف مورد استفاده قرار می گیرد. ترکیبات طبیعی یک تا پنج حلقه آلسیسیلیک با انواع و پیچیدگی های زیادی به ویژه در استروئید ها و ترپن ها یافت می شوند. ساختار این مادهشش عضو حلقه، یکی از اسکلت اصلی در طبیعت است.

این ماده یک مایع غیر خوراکی و سریع است و در دمای ۵ تا ۵ درجه سانتیگراد است. برخی از سیکلوهگزین ها از طریق جریان های نفتی به وسیله کسرکردن به دست می آیند.دارای وزن مخصوص ۰٫۹۴۵ و نقطه اشتعال ۴۶ درجه سانتی گراد استاین ماده با واکنش با نور خورشید سریعا تجزیه می شود و در آب تجزیه می شود. در سطوح خاک و در آب، سیکلو هگزانون انتظار می رود که از انحلال، فوتولیز و تجزیه بیولوژیک حذف شود. این ماده در خاک بسیار محسوس است. سیکلو هگزانون تقریبا منحصرا به هوا (۳۱٪) و آب (۶۹٪) تقسیم می شود. این ماده به هوا (۳/۱۶ درصد) و آب (۶/۸۳ درصد) و غلظت آن در خاک و رسوبات بسیار زیاد است.

کاربرد سیکلوهگزانون

سیکلوهگزانون می تواند برای سنتز داروها، رنگ ها، علف کش ها، تنظیم کننده های رشد گیاه، پلاستیک ها، مواد شیمیایی لاستیک، سیکلوامین ها و سایر ترکیبات آلی استفاده شود. این ماده به عنوان یک حلال برای سنتز داروها، رنگ ها، علف کش ها، آفت کش ها، پلاستیک ها و مواد شیمیایی لاستیکی استفاده می شود.

سیکلوهگزانون در پاک کننده ی لکه ها، پاک کننده های رنگ و لاک، تمیز کردن فلزات، بلورها، عوامل سطح، رنگرزی و لکه دار کردن ابریشم، افزودنی های روغنکاری، سلولز، رزین های طبیعی و مصنوعی، واکس ها، چربی ها و … مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع، مصرف سیکلو هگزانون تقریبا به طور کلی به صنعت نایلون ارتباط دارد. تا ۷۰ درصد کاپرولاکتام جهان از طریق سیکلو هگزانون تولید می شود.

دیگر محصولات : سولفات آلومینیوم

فروش سیکلوهگزانون

سیکلوهگزانون در بشکه های ۱۹۰ کیلو گرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *