متانول

فروش متانول، کاربرد متانول

متانول

متانول یک ماده شیمیایی مایع با فرمول CH3OH می باشد. این ماده بی رنگ، فرار، قابل اشتعال و سمی است. متانول از تقطیر مخرب چوب ساخته شده است و عمدتا از منوکسید کربن و هیدروژن تولید می شود. استفاده اصلی آن در ساخت سنتز آلی است، به عنوان سوخت، حلال و ضد یخ در صنایع مختلف مورد استفاده واقع می شود.

از آنجا که متانول دارای خواص سمی است، آن را به عنوان یک افزودنی denaturant برای اتانول تولید شده به منظور صنعتی استفاده می شود. متانول اغلب به عنوان الکل چوب نامیده می شود، زیرا آن یک بار در درجه اول به عنوان یک فرآورده تقطیر مستهلک چوب تولید می شود.

تاریخچه تولید متانول

مصری های باستان از مخلوطی از مواد حاوی متانول در فرآیند شستشو استفاده می کنند. آنها متانول را از پیرولیز چوب به دست آوردند. متانول خالص تا سال ۱۶۶۱ توسط رابرت بویل، تولید کننده مواد شیمیایی از طریق تقطیر جعبه چوب، بدست نیامد، پس از گذشت چندی روح پیروکسی شیمیدان بنامی این ماده رو کشف کرده است.

کاربرد متانول

متانول خالص مواد مهم در سنتز شیمیایی است. مشتقات آن در مقادیر زیادی برای ساخت تعداد زیادی ترکیبات استفاده می شود، از جمله مهم ترین مواد رنگی مصنوعی، رزین ها، داروها و عطرها است. مقادیر زیادی برای رنگدانه ها و دی‌متیل‌آنیلین برای رزین های مصنوعی فرمالدئید تبدیل می شوند. همچنین در ضد یخ خودرو ها، در سوخت های راکت و به عنوان یک حلال کلی استفاده می شود.

متانول هم چنین یک سوخت اکتان با سوخت پاک است که جایگزین بالقوه برای بنزین در وسایل نقلیه خودرو است. متانول مشتق شده از چوب به طور عمده برای ارائه الکل صنعتی الکل نامناسب برای نوشیدن استفاده می شود. متانول، هم چنین به عنوان متیل الکل شناخته شده است، یک شیمیایی بسیار متنوع است که به طور گسترده ای برای اهداف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و در زندگی روزمره ما شایع است. کارایی LTS به عنوان یک حامل انرژی، آن را به طور فزاینده ای به عنوان یک سوخت برای کارخانه ها و برای تولید برق ساخته شده است. متانول به عنوان یک منبع سوخت زیست محیطی بسیار زیاد است و تقاضا در سراسر جهان به عنوان یک منبع امیدوار کننده برای عصر جدید انرژی پاک است.

فروش متانول

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *