متیل اتیل کتون (MEK)

فروش متیل اتیل کتون،قیمت متیل اتیل کتون

متیل اتیل کتون (MEK) یک مایع بدون رنگ مایل به زرد است که بویی شبیه به بوی نعنا دارد. نقطه اشتعال این محصول ۲۰ درجه فارنهایت است و با آب و سایر مواد رایج واکنش نشان نمی دهد. این ماده به عنوان یک عامل سخت کننده برای پلاستیک های تقویت شده فایبرگلاس، در ساخت رزین های اکریلیک و به عنوان یک عامل سایش برای رزین های پلی استر غیر اشباع استفاده می شود. این عمل از طریق تشکیل رادیکال های آزاد انجام می شود که پلیمریزاسیون مونومر پلاستیک را تسهیل می کند.

مواد شیمیایی خالص یک پراکسید ناپایدار است که قادر به آزادسازی اکسیژن مولکولی است. MEK تجاری شامل مخلوطی از پراکسید، هیدروپروکسید و اکسیژن فعال در دی متیل فتالات (DMP) است که به عنوان یک رقیق کننده برای جلوگیری از تجزیه و انفجار MEK استفاده می شود. 

کاربرد متیل اتیل کتون (MEK)

متیل اتیل کتون (MEK) یک حلال مایع استفاده شده در پوشش های سطحی، چسب، جوهر چاپی، واسطه های شیمیایی، نوار مغناطیسی و روغن های ضد عفونی کننده روغن است. مجله الکترونیکی نیز به عنوان یک محیط استخراج برای چربی ها، روغن ها، واکس ها و رزین ها استفاده می شود. این یک حلال بسیار کارآمد و همه کاره برای پوشش های سطحی است. MEK به ویژه در فرمولاسیون پوشش های جامدات بالا، که به کاهش انتشار گازها از عملیات پوشش کمک می کند، بسیار ارزشمند است.  MEK مترادف بوتانون، اتیل متیل کتون و متیل استون است.

برای ساخت مواد شیمیایی دیگر و تولید موم از نفت مورد استفاده قرار می گیرد.

فروش متیل اتیل کتون

 

سایر محصولات ما:

اسپن ۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *