متیل ایزوبوتیل کتون (MIBK)

متیل ایزوبوتیل کتون (MIBK)

متیل ایزوبوتیل کتون یک کتون مایع بدون رنگ با بوی دلپذیر است. دمای فلزی آن ۷۳ درجه فارنهایت کمتر از آب هست و بخاری سنگسن تر از هوا دارد .  متیل ایزوبوتیل کتون (MIBK) یک حلال آلی است. MIBK یکی از ده  حلال  آلی محبوب  است که در صنعت استفاده می شود.

متیل ایزوبوتیل کتون (MIBK) ترکیب ارگانیک با فرمول (CH3) 2CHCH2C (O) CH3 است.

متیل ایزوبوتیل کتون (MIBK) یک مایع بی رنگ  است. MIBK نیز به عنوان ۴- متیل-۲-پنتانون، هگزون و ایزوپروپیل آستون نیز شناخته میشود . در حالی که معمولا در فرم مایع است، MIBK می تواند به فرم گاز نیز تبدیل شود. MIBK در آب، الکل، بنزن و اترها حل خواهد شد.

MIBK در چه موادی یافت میشود؟ MIBK به طور طبیعی در پرتقال، انگور و سرکه اتفاق می افتد..

استمن متیل ایزوبوتیل کتون (MIBK) یک حلال مایع تبخیر است. این یک حلال فعال برای بسیاری از رزین های مصنوعی از جمله سلولز، کوپلیمرهای وینیل، اکریلیک، آلکید، پلی استر و اپوکسی است.

کتون ها به دلیل گروه کربنیل عملکردی آنها، حلال های قطبی قوی هستند. میزان پوشش بسیار بالا و ثبات عالی آنها را به عنوان حلال برای پوشش، چسب، جوهر و مواد تمیز کننده انتخاب می شوند.این  یک حلال واقعی یا فعال است که به دلیل سازگاری آن با انواع مختلف اجزای ارگانیک و توانایی آن برای حل آنها بدون نیاز به الکل است که می تواند به ساده سازی فرمول بندی های سیستم کمک کند. همچنین دارای توانایی ترکیب با حلال های هیدروکربن با هزینه پایین در مخلوط های حلال می باشد. MIBK یک مایع بی رنگ با طبیعت پایدار شیمیایی و دامنه جوش متوسط ​​است. این ماده می تواند سلولز استرها، پلیمرهای وینیل و کوپلیمرها و بیشتر رزین های طبیعی و مصنوعی را حل کند و همچنین در آب نیز تقریبا می تواند مخلوط شود.

ویژگی ها و کاربردهای متیل ایزوبوتیل کتون (MIBK)

MIBK به عنوان یک حلال در کارخانجات تولید  رنگ ها، محصولات لاستیکی، مواد شیمیایی و ماشین آلات استفاده میشود.

این ماده  به عنوان یک حلال، در آفت کش ها مصرف میشوذ . شرکت های داروسازی که داروهای تجویزی را تولید می کنند نیز از MIBK استفاده می کنند. MIBK به عنوان تقویت کننده ی طعم ها و عطرها مورد مصرف قرار میگیرند.

MIBK در محصولات خانگی مانند تمیز کننده های سطح سخت،  رنگ ها، مواد لباسشویی و … استفاده می شود .

 این مایع بدون رنگ، یک کتون، به عنوان یک حلال برای آدامس، رزین ها، رنگ ها، لاک ها و نیتروسلولز استفاده می شود.

MIBK به عنوان یک ماده شیمیایی متوسط، یک حلال برای تولید رنگ، لاستیک، دارو، سایر مواد شیمیایی و پاک کننده های صنعتی استفاده می شود. این ماده نیز در صنایع نیمه هادی استفاده می شود. MIBK در حل کردن رزین های مورد استفاده در رنگ، جوهر، لاک و دیگر انواع پوشش های سطحی بسیار موثر است. مترادف MIBK عبارتند از: هگزون، ایزوتویل متیل کتون و ایزو هگزانون. MIBK یک مکمل غذایی غیر مستقیم برای تایید مواد غذایی و دارویی (FDA) برای چسب ها، کاغذ و مقوا و پلیمر است.

MIBK همچنین می تواند به منظور استخراج، جدا کردن و تمیز کردن محصولات مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین در تولید میکروب کش ها، قارچکش ها، داروها، محلول های آبکاری و همچنین در بسیاری از فرمولاسیون های اتانول استفاده می شود.

دیگر محصولات : خاک سیلت

فروش متیل ایزوبوتیل کتون (MIBK)

متیل ایزوبوتیل کتون به صورت گالن های ۱۶۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *