متیل ترشیو بوتیل اتر (MTBE)

MTBE چیست؟

متیل ترشیو بوتیل اتر (MTBE) یک مایع قابل اشتعال با بوی مشخص و غیر قابل انعطاف است. این از ترکیب شیمیایی مانند ایزوبوتیلن و متانول ساخته شده است و از دهه ۱۹۸۰ به عنوان یک افزودنی برای بنزین بدون سرب استفاده شده است تا برای سوختن بیشتر کارآمد استفاده شود. MTBE دارای سایر مواد ویژه ای به عنوان یک ماده شیمیایی آزمایشگاهی و در پزشکی برای دفع سنگ های صفراوی است. بیشتر MTBE با بنزین مخلوط شده است، بنابراین اکثر مردم با آن تماس می گیرند، در حالی که در معرض بخارات سوخت یا گازهای خروجی خودرو قرار می گیرند.

کاربرد متیل ترشیو بوتیل اتر چیست؟

  • بیش از ۹۰ درصد از تولید متیل ترشیو بوتیل اتر (MTBE) در بنزین به عنوان تقویت کننده اکتان و اکسیژن مورد استفاده قرار می گیرد.
  • MTBE همچنین می تواند برای تولید ایزووبیلن خلوص بالا مورد استفاده قرار گیرد که بیشتر برای تولید لاستیک بوتیل، پلی ایزووبیلن بسیار واکنشی، متیل متاکریلات (MMA) و برخی از مشتقات کوچکتر مورد استفاده قرار می گیرد.
  • در مناطق شهری که در مورد نگرانی ها در مورد آلاینده ها مانند مونوکسید کربن وجود دارد، EPA ممکن است نیاز به استفاده از MTBE یا اتانول به عنوان یک عامل اکسیژن کننده برای سوختن سوخت در ماه های زمستان بیشتر باشد.

فروش متیل ترشیو بوتیل اتر(MTBE)

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *