مونو اتانول آمین

شکل ظاهری: مایعی بی رنگ و چسبناک با ویسکوزیته بالا و بوی نا مطلوب مانند بوی ماهی است. به آن MEA نیز گفته می شود، که به وفور در بافت های زنده پیدا می شود همچنین یکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده ی لسیتین است.

نقطه جوش: ۳۳۵ °C

چگالی: ۱٫۱۳ g/cm³

فرمول شیمیایی: C6H15NO3

اسامی مترادف: هیدروکسی اتیل آمین، کولامین، اولامین، متیل الکل، آمینو اتانول، متا آمینو اتیل الکل و…

مونو اتانول امین با کربن دی اکسید واکنش نشان می دهد و رطوبت را جذب میکند. این محصول زمانی که در معرض نور قرار می گیرد به رنگ زرد یا قهوه ای در می آید.

کاربرد مونو اتانول آمین در صنایع مختلف

این ماده به طور گسترده در تولید مواد شوینده، مواد شیمیایی چرم، امولسیفایر و در نساجی(برای کنترل PH در تهیه جوهر و صنایع رنگرزی) کاربرد دارد، همچنین برای تولید صابون های دارویی و بهداشتی به وفور کاربرد دارد.

مونو اتانول آمین در ترکیب سیمان به منظور استحکام بیشتر، محافظت در برابر انجماد و همچنین کاهش زمان خشک شدن استفاده می شود.

MEA برای خنثی کردن اجزای اسیدی در روان کننده ها و همچنین جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی در سیالات و فلزها به کار می رود.

مونو اتانول آمین در صنعت داروسازی به عنوان ماده خام مورد استفاده قرار می گیرد.

مونو اتانول آمین در کشاورزی به عنوان عامل خنثی کننده برای امولسیون کنندها مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول همچنین به دلیل واکنش آن با اسید چرب یا روغن نارگیل به عنوان یک ماده برای ساخت آلکانول امیدها استفاده می شود.

شرایط نگهداری مونو اتانول آمین

این محصول به دلیل جذب رطوبت باید در مخازنی با ورودی گاز خنثی مانند نیتروژن نگهداری شود همچنین مخازن نگهداریه این محصول باید از جنس فولاد ضد زنگ باشد.

سایر محصولات ما:

سی ام سی

فروش مونو اتانول آمین

مونو اتانول آمین در بشکه های ۲۰۰ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *