مونو اتیلن گلیکول meg

فروش اتیلن گلایکول، خرید اتیلن گلایکول

مونو اتیلن گلیکول یک مایع واضح، شیرین و کمی چسبناک است که در دمای ۱۹۸ درجه سانتیگراد (۳۸۸٫۴ درجه فارنهایت) جوش می زند. شایع ترین استفاده آن به عنوان یک ضد یخ خودرو است. محلول اتیلن گلیکول و آب جوش در دمای ۱۲۹ درجه سانتی گراد (۲۶۴٫۲ درجه فارنهایت) و انجماد در -۳۷ درجه سانتی گراد (-۳۴٫۶ درجه فارنهایت)، این ماده به عنوان یک ضد یخ و خنک کننده در مایعات هیدرولیکی و در تولید دینامیت ها و رزین های کم دمایی استفاده می شود. مونو اتیلن گلیکول بسیار سمی است. حیوانات یا انسان هایی که آن را می نوشند، بسیار بیمار می شوند و ممکن است بمیرند.

کاربرد اتیلن گلیکول

مونو اتیلن گلیکول نوعی ماده شیمیایی است که معمولا در بسیاری از کاربردهای تجاری و صنعتی از جمله ضد یخ و خنک کننده استفاده می شود. مونو اتیلن گلیکول کمک می کند موتور خود را از یخ زدگی در زمستان و به عنوان یک خنک کننده به منظور کاهش بیش از حد در تابستان کمک کند.

دیگر استفاده های مهم از مونو اتیلن گلیکول شامل مایعات انتقال گرما به عنوان خنک کننده های صنعتی برای کمپرسورهای گاز، گرمایش، تهویه، سیستم های تهویه مطبوع و اسکی روی یخ استفاده می شود. اتیلن گلیکول هم چنین به عنوان یک ماده خام در تولید طیف گسترده ای از محصولات از جمله الیاف پلی استر برای لباس، اثاثه یا لوازم داخلی، فرش و بالش استفاده می شود؛ فایبرگلاس مورد استفاده در محصولات مانند اسکی جت، bathtubs، و توپ های بولینگ؛ و رزین پلی اتیلن ترفتالات که در بسته بندی فیلم و بطری استفاده می شود. بسیاری از این محصولات صرفه جویی در انرژی و هزینه کارآمد و هم چنین قابل بازیافت است.

روان کننده صنعتی: به عنوان یک ماده از خازن های الکترولیتی، به عنوان یک حلال در رنگ و پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرد.
صنایع: در فرمولاسیون جوهر چاپگر، جوهر پد تمبر، و جوهر برای قلم توپ، به عنوان یک نرم کننده بکار می رود.
عامل برای سلفون، و در سنتز مواد منفجره ایمنی، پلاستیسایزر، الیاف مصنوعی (تریلن، داکارون) و واکس مصنوعی.
اتیلن گلیکول نیز برای باند فرودگاه ها و هواپیما های فرودگاهی استفاده می شود.

سایر محصولات ما:

سیکلو هگزانول

فروش مونو اتیلن گلیکول

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *