مونو پتاسیم فسفات

monopotassium-phosphate-fertilizer

مونو پتاسیم فسفات، MKP (همچنین دی هیدروژن فسفات پتاسیم، KDP یا فسفات پتاسیم یکساله)، KH 2PO 4، یک نمک محلول پتاسیم و یون فسفات دی هیدروژن است که به عنوان کود، افزودنی مواد غذایی و قارچ کش مورد استفاده قرار می گیرد. این یک منبع فسفر و پتاسیم است. این یک عامل بافر است. هنگامی که در مخلوط های کود با اوره و آمونیم فسفات استفاده می شود، فرار از آمونیاک را با حفظ اسیدی در سطح نسبتا پایین به حداقل می رساند. کریستال های تک در دمای اتاق پارا اکسیژن هستند. در دماهای زیر -۱۵۰ درجه سانتی گراد (-۲۳۸ درجه فارنهایت) آنها تبدیل به فاز الکتریکی می شوند.

 پودر MKP دارای معادل ۵۲٪ P می باشد ۲O 5 و ۳۴٪ K 2O و نامگذاری NPK 0-52-34 است. پودر MKP اغلب به عنوان یک منبع مواد مغذی در تجارت گلخانه ای و هیدروپونیک استفاده می شود. به عنوان یک کریستال، برای خواص اپتیکی غیر خطی آن ذکر شده است. مورد استفاده در مدولاتور های نوری و برای اپتیک های غیر خطی مانند نسل دوم هارمونیک (SHG). همچنین لازم به ذکر است KD * P، پتاسیم دیودتریم فسفات، با خواص کمی متفاوت است. KDP بسیار deuterated در تبدیل فرکانس غیرخطی تبدیل نور لیزر به جای KDP پروتون (به طور منظم) استفاده می شود به دلیل این واقعیت که جایگزینی پروتون ها با deuterons در کریستال نوبت سوم از کشش قوی مولکولی OH به طول موج های طولانی تر، انتقال آن عمدتا خارج از محدوده خط پایه در حدود ۱۰۶۴ نانومتر از لیزرهای مبتنی بر نئودیمیم. KDP منظم دارای جذب در این طول موج تقریبا ۴٫۷-۶٫۳٪ در هر سانتی متر ضخامت است، در حالی که KDP بسیار جوشدار دارای جذب به طور معمول کمتر از ۰٫۸٪ در هر سانتی متر است.
 این ماده می تواند در مخلوط های کود مورد استفاده قرار گیرد تا فرار آمونیاک را با حفظ pH پایین کاهش دهد.

فرمول مولکولی: H2KO4P

توده مولر: ۱۳۶٫۰۸۶

شماره رجیستر CAS: در دسترس نیست

ظاهر: دی هیدروژن فسفات پتاسیم، ۹۸٪ +؛ دی هیدروژن فسفات پتاسیم، ACS، ۹۹٫۰٪ min؛ دی هیدروژن فسفات پتاسیم، Puratronic®، ۹۹٫۹۹۹٪ (فلزات)، حداکثر Si 10ppm؛ پتاسیم دی هیدروژن فسفات، ۹۸٪ +؛ دی هیدروژن فسفات پتاسیم، ACS، ۹۹٫۰٪ min؛ دی هیدروژن فسفات پتاسیم، Puratronic®، ۹۹٫۹۹۹٪ (فلزات)، حداکثر Si 10ppm؛ کریستال سفید یا پودر سفید بی بو

نقطه ذوب: ۲۵۲٫۶ درجه سانتی گراد

نقطه جوش: در دسترس نیست

حلالیت: کمی محلول در آب است. الکل غیر قابل حل است

کاربردهای مونو پتاسیم فسفات

مونو پتاسیم فسفات پتاسیم دی هیدروژن فسفات CAS: 7778-77-0 نمک محلول که منبع فسفر و پتاسیم است. هنگامی که در مخلوط های کود با اوره و آمونیم فسفات استفاده می شود، فرار از آمونیاک را با نگه داشتن pH در سطح نسبتا پایین به حداقل می رساند.

سایر اسامی شناخته شده : پتاسیم فسفات یکساله، اسید فسفریک، نمک مونوكالس

فرمول مولکولی :  KH2PO4

برنامه های کاربردی : کود، افزودنی مواد غذایی، قارچ کش، عامل بافر

 MKP دارای معادل ۵۲٪ P2O5 و ۳۴٪ K2O است و دارای برچسب ۰-۵۲-۳۴ می باشد. MKP اغلب به عنوان منبع تغذیه ای در تجارت گلخانه ای و هیدروپونیک استفاده می شود.

مونو پتاسیم فسفات (MKP) یا دی هیدروژن فسفات پتاسیم (KDP) یک اسید فسفریک اسید پتاسیم محلول با فرمول شیمیایی KH2PO4 است.

دیگر محصولات : مونو آمونیوم فسفات

فروش مونو پتاسیم فسفات

مونو پتاسیم فسفات در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *