نونیل فنول

NPE سورفاکتانتهای غیر یونی هستند که در طیف گسترده ای از کاربردهای صنعتی و محصولات مصرفی مورد استفاده قرار می گیرند. بسیاری از این موارد ، مانند مواد شوینده لباسشویی ، کاربردهای “تخلیه پایین” دارند. برخی دیگر ، مانند عوامل کنترل گرد و غبار و دیشکرها منجر به انتشار مستقیم محیط می شوند. NPE ها اگرچه نسبت به NP سمی و پایدارتر هستند ، اما برای ارگانیسم های آبزی نیز بسیار سمی هستند ، و در محیط ، به NP تخریب می شوند.

اتیوكسیلات های غیر فنل، فنل سورفاكتانتهای غیر یونی از عوامل فعال هستند كه در محلول های آبی در یونها از هم جدا نمی شوند. آنها بیشتر به عنوان مواد شوینده مورد استفاده قرار می گیرند زیرا همتایان یونی آنها در آب سخت نامحلول هستند. علاوه بر مواد شوینده خوب ، این سورفاکتانتهای غیر یونی دارای محلول عالی ، پایداری شیمیایی و خاصیت کف کافی هستند. اتوکسیلاتها حتی در مدت زمان طولانی استفاده از پوست خفیف است. گروه هیدروفیل اتیوکسیلاتهای نایلیل فنول و آلکیل فنول از یک اتر آلکن تشکیل شده است که یک پلی اتر محلول در آب است که از ده تا صد واحد تشکیل شده است. اینها از طریق پلیمریزاسیون پروپیلن اکسید ، اتیلن اکسید و بوتیلن اکسید در یک مولکول تهیه می شوند. این سورفاکتانت همچنین می تواند به عنوان ماده خیس کننده ، امولسیفایرها و مواد شوینده مورد استفاده قرار گیرد اما این به میزان اکسیدها و اتمهای کربن بستگی دارد.

کاربرد نونیل فنول

نونیل فنول ها در مقادیر زیادی در ایالات متحده تولید می شوند و اغلب به عنوان محصولات تجزیه کننده مواد ضدعفونی کننده و مواد شوینده شناخته می شوند. آنها به عنوان بلورهای سفید ظاهر می شوند و اغلب در جریان آب های زباله یافت می شوند. نونیل فنولها در آب تخریب یا حل نمی شوند. از نونیل فنولها به عنوان امولسیون کننده و اصلاح کننده در رنگها ، سموم دفع آفات ، منسوجات و برخی محصولات مراقبت شخصی استفاده شده است. همچنین از آنها به عنوان پلاستیک ساز و آنتی اکسیدان در پلاستیک و رزین استفاده شده است. 

سایر محصولات ما:

مونو اتانول آمین

فروش نونیل فنول

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *