هیدرازین

هیدرازین چیست؟

هیدرازین یک مایع بسیار سمی و خطرناک ناپایدار است که بوی کمی آمونیاک را بوجود می آورد – احتمالا به این دلیل است که از دو مولکول آمونیاک تشکیل شده است (با از دست رفتن H2). فرمول آن N2H4 است و ساختار آن شبیه به ساختار مبهم پراکسید هیدروژن است. هیدرازین یک عامل بسیار واکنشی و عامل کاهش دهنده است که در بسیاری از کاربردهای صنعتی و پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. در برنامه های بیولوژیکی، هیدرازین و مشتقات آن حاوی خواص ضد افسردگی با مهار مونوآمین اکسیداز (MAO)، آنزیمی است که دامیینیزاسیون و غیرفعال سازی برخی از عصبی های تحریک کننده مثل نوراپی نفرین و دوپامین را تجزیه می کند. در روانپزشکی، استفاده از مشتقات هیدرازین به دلیل ظهور داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای محدود شده است.

کاربرد هیدرازین

  • هیدرازین هیدرات مونوهیدرات یک عامل کاهش دهنده است که به عنوان مواد پزشکی، آفت کشها، رنگدانه ها، ماده خنک کننده و توسعه دهنده عکاسی استفاده می شود.
  • هیدرازین هیدرات به عنوان یک ماده خام مهم مواد شیمیایی، به طور عمده برای تولید سم زدایی مواد فوم AC، D1PA و TSH استفاده می شود.
  • همچنین می تواند به عنوان مواد تمیز کننده دی اکسید کردن و کربن در رآکتور دیگ بخار و مخلوط استفاده شود. هیدرات هیدرازین می تواند برای تولید داروهای Antituberculotic و داروهای ضد دیابتی استفاده شود.
  • در صنعت شیمیایی مزرعه، هیدرات هیدرازین می تواند برای تولید علف کش، تنظیم کننده رشد گیاه، عامل حشره کش، استریلنت و غیره استفاده شود.
  • علاوه بر این، هیدرات هیدرازین همچنین می تواند به عنوان سوخت موشک، سوخت نیتروژن، کمکی یدکی استفاده شود.

سایر محصولات ما:

شی باتر

فروش هیدرازین

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول هیدرازین مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمتهای عرضه شده توسط این شرکت همیشه پائین ترین قیمت است وشما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت  سایر اشخاص حقیقی و حقوق دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *