هیدروسولفیت سدیم

Sodium-Hydrosulphite-Sodium-Hydrosulfite-85-88-90.jpg_350x350

هیدروسولفیت سدیم (Sodium hydro sulfite) با فرمول شیمیایی Na2S2O4 (هم چنین به عنوان سدیم هیدروسولفیت شناخته می شود) یک پودر کریستالی سفید با بوی ضخیم سولفور است. اگر چه در شرایط عدم وجود هوا پایدار است در آب گرم و در محلول اسید تجزیه می شود.

هیدروسولفیت سدیم یک عامل کاهش دهنده و ارزان قیمت است که برای مثال باعث کاهش ترکیبات نیترو و دیازونیم معطر به آنیلین ها می شود.
هیدروسولفیت سدیم تمایل دارد که عمر طولانی تری نسبت به دیگر عوامل کاهش دهنده داشته باشد، بنابراین اگر شما آن را در یک محل خنک و خشک نگه دارید و مراقب آن باشید تا اکسیژن به بار نرسید،می تواند برای مدت طولانی بار سالم بماند.
این ترکیب یک نمک محلول در آب است و می تواند به عنوان یک عامل کاهش دهنده در محلول های آبی استفاده شود

هیدروسولفیت سدیم یک جامد کریستالیزه سفید است که دارای بوی گوگردی است.
این ماده خود به خودی در تماس با هوا و رطوبت گرم می شود. این گرما ممکن است برای سوختن مواد قابل احتراق اطراف کافی باشد. در برخی از فرآیندهای صنعتی رنگرزی، در درجه اول آنهایی که حاوی رنگهای گوگردی هستند، به کار می رود، در حالی که رنگ غیرقابل حل در آب می تواند به یک نمک فلزی قلیایی محلول در آب تبدیل شود خواص کاهش دهندگی هیدروسولفیت سدیم رنگ بیش از حد، اکسید باقی مانده و رنگدانه های ناخواسته را از بین می برد، در نتیجه کیفیت کلی رنگ را بهبود می بخشد.

کاربردهای هیدروسولفیت سدیم

هیدروسولفیت سدیم به عنوان عامل رنگ آمیزی برای سفید کردن شکر تولید شده در صنعت قند استفاده می شود. با توجه به حساسیت استفاده از این ماده شیمیایی با محدوده مجاز تعریف شده در محصول شکر، روش اندازه گیری حساس و دقیق ولتاژ سنجی / پلاروگرافی برای اندازه گیری پدیده باقی مانده در این محصول مورد استفاده قرار گرفت و نتایج آن با روش تیتراسیون به عنوان یک روش معمول برای اندازه گیری این ماده در آزمایشگاه مرجع اندازه گیری شد. هیدروسولفیت سدیم در بهبود شیمیایی افزایش روغن مورد نیاز است تا پلیمرهای پلی آکریل آمید را در برابر تخریب رادیکال در حضور آهن ثابت کند. هم چنین در برنامه های محیط زیست مورد استفاده قرار گرفته است تا یک قسمت پایین Eh در سطح زیرزمینی به منظور کاهش اجزای مانند کروم مورد استفاده قرار گیرد.
این ماده یک جامد قابل احتراق است که در هنگام تماس با بخار آب یا بخار آهسته تجزیه می شود، تشکیل تیسولفات ها و بیسولفیت ها را می دهد. این واکنش گرمایی را ایجاد می کند که می تواند واکنش سریعتری ایجاد کند و یا مواد اطراف آن را برای سوختگی آماده کند. اگر مخلوط محدود باشد، واکنش تجزیه می تواند منجر به فشار در مخزن شود که پس از آن می تواند به شدت پاره شود. پس از ایستادن در هوا، آن را به آرامی اکسید می شود، تولید گاز سمی گوگرد دی اکسید سمی میکند.
هیدروسولفیت سدیم همچنین می تواند برای تصفیه آب، تصفیه گاز و تمیز کردن  استفاده شود. هم چنین می تواند در فرآیندهای صنعتی به عنوان یک عامل سولفونیک یا منبع یون سدیم مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر صنعت نساجی، این ترکیب در صنایع مرتبط با چرم، غذاها، پلیمرها، عکاسی و بسیاری دیگر استفاده می شود.

فروش هیدروسولفیت سدیم

هیدرو سولفور سدیم در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیگر محصولات : فنوکسی اتانول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *