هیدروکسید لیتیم

بارگیری (2)

هیدروکسید لیتیم یک هیدروکسید فلز قلیایی و یک ترکیب غیر معدنی با فرمول LiOH است. این یک ماده بلورین سفید است. این محلول در آب است و کمی در اتانول محلول است و در فرم بدون آب به صورت تجاری و به عنوان مونوهیدرات (LiOH.H2O) که هر دو پایه قوی هستند، در دسترس هستند. این ضعیف ترین پایه در میان هیدروکسید های قلیایی فلز است.

لیتیوم در سال ۱۸۱۷ توسط شیمیدان سوئدی Johan August Arfwedson کشف شد و در معادن نمک و کلسیم معدنی یافت می شود. غلظت آن در آب دریا ۰٫۱ قسمت در میلیون (ppm) است. لیتیوم نیز در سنگ معدن  مانند اسپودومن (LiAlSi2O6) و لپیدولیت (ساختار متنوع) یافت می شود، در حالیکه محتوای Li2O بین ۴ و ۸٫۵ درصد است. این حدود ۰٫۰۰۲ درصد از پوسته زمین را تشکیل می دهد. تا سال های ۱۹۹۰، بازار لیتیم شیمیایی و فلزات تحت تأثیر تولید آمریكا از ذخایر معدنی قرار گرفت اما در اواخر قرن بیستم بیشترین تولید ناخالص داخلی ایالات متحده به دست آمد. استرالیا، شیلی و پرتغال بزرگترین تامین کنندگان جهان بودند. (بولیوی دارای نیمی از ذخایر لیتیوم جهان است، اما تولید کننده اصلی لیتیوم نیست.)

 

کاربردهای هیدروکسید لیتیم

محلول هیدروکسید لیتیوم، محلولی روشن است که ممکن است دارای بوی تند باشد. تماس ممکن است موجب تحریک شدید پوست، چشم ها و غشاهای مخاط شود. ممکن است با مصرف خوراکی، استنشاق و جذب پوست سمی باشد. برای استفاده از مواد شیمیایی دیگر استفاده می شود.

به عنوان یک محلول انتقال حرارت و به عنوان یک الکترولیت باتری ذخیره سازی استفاده می شود. هم چنین در سرامیک و برخی از فرمولاسیون های سیمان مورد استفاده قرار می گیرد. هیدروکسید لیتیم (با ایزوتوپیک در لیتیوم ۷) غنی شده است که برای خنک سازی راکتور آب در راکتورهای تحت فشار برای کنترل خوردگی استفاده می شود.
هیدروکسید لیتیم یک منبع لیتیوم کریستالی بسیار نامحلول برای آب است که برای سازگاری با محیط های بالاتر (پایه) pH استفاده می شود. هیدروکسید، آنیون OH-متشکل از یک اتم اکسیژن که به یک اتم هیدروژن متصل است، معمولا در طبیعت حضور دارد و یکی از مولکول های بسیار مورد مطالعه در شیمی فیزیکی است. ترکیبات هیدروکسید دارای خواص و کاربردهای متنوعی هستند از کاتالیزور پایه تا تشخیص دی اکسید کربن.

هیدروکسید لیتیوم در صنایع شیمیایی، هسته ای، نفتی و… مورد استفاده قرار داد. این ماده در صنعت عکاسی، رزین و کاتالیزور نیز مورد مصرف قرار می گیرد.

در تولید گریس ها، چسب ها، سرامیک سازی و هم چنین در راکتور آب فشرده برای جلوگیری و کنترل خوردگی نیز مورد مصرف قرار می گیرد.

فروش هیدروکسید لیتیم

هیدروکسید لیتیم در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی و ۵۰ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول هیدروکسید لیتیم مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیگر محصولات : سدیم استارچ گلیکولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *