هیدروکینون

images (7)

هیدروکینون یک مهار کننده سنتز ملانین با فرمول شیمیایی  c6h4(oh)2 است و به نام ۱-۴ دی ال یا کینول نیز شناخته می شود. این محصول دارای شکل ظاهری جامد گرانول سفید رنگ و بدون بو است.
مکانیسم عمل هیدروکینون به عنوان بازدارنده سنتز ملانین است. اثر فیزیولوژیکی هیدروکینون با استفاده از فعالیت Depigmenting است. کاربرد این محصول به عنوان بازدارنده، آنتی اکسیدان و یک واسطه در سنتز رنگ، سوخت موتور و روغن؛ در پردازش عکاسی مورد استفاده قرار میگیرد؛ و به طور طبیعی در برخی از گونه های گیاهی موجود می باشد.

هیدروکینون از مشتقات فنول با خواص آنتی اکسیدانی است که می تواند در اندام های مختلف، به ویژه کلیه، باعث سمیت شود. در داروسازی به عنوان درمان موضعی برای هیپرپیگمانتاسيون پوست و در محصولات مختلف آرایشی استفاده می شود، که عمدتا متابولیزه شده به کلوژیت های گلوتاتيون متابولیزه می شود و در سیستم های in-vitro DNA adducts جهش زایی ایجاد می کند.این محصول ممکن است پوست، چشم ها و غشاهای مخاطی را تحریک کند.

جالب است بدانید این ماده در سال ۱۸۲۰، توسط شیمیدانان فرانسوی به نام پلتیر(pelletier) و کوانتو(coventou) از تقطیر خشک کونیک اسید بدست آمد.

نام ماده: هیدروکینون ، hydroquinone

فرمول شیمیایی: C6H6O2

اسامی دیگر: کیونول، بنزن- ۱و۴- دیول

چگالی: ۱/۳۰ گرم بر سانتی متر مکعب

جرم مولکولی: ۱۱۰/۱۱ گرم بر مول

نقطه ذوب: ۱۷۲ درجه سانتی گراد

نقطه جوش: ۲۸۷ درجه سانتی گراد

هیدروکینون

کاربردهای هیدروکینون

هیدروکینون ماده ای است که در کرم ها، امولسیون ها، ژل ها، لوسیون ها و محلول ها مورد استفاده قرار می گیرد.

این ماده پوست را با کاهش تعداد ملانوسیت های موجود در آن سفید می کند.

هیدروکینون برای درمان بیماری های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. این درمان شامل: درمان جای جوش، لکه های قدیمی، علائم پس از التهاب پسوریازیس و اگزما می باشد.

گرچه هیدروکینون می تواند به لکه های قرمز یا قهوه ای کمک کند، اما به درمان التهاب فعال کمک نمی کند. به عنوان مثال، عنصر آن می تواند به کاهش زخم آکنه کمک کند، اما بر روی قرمزی تاثیر نمی گذارد.

این ماده همچنین به عنوان بازدارنده خوردگی و روبنده زنگ آهن در بویلرها، مواد فتوشیمیایی در عوامل احیا، در فرHیند تولید پلی استایرن و به عنوان پایدارکننده در صنایع پوششی، رنگ و جوهر، روغن موتور، رابرها و پلیمرها، تولید آنتی اکسیدان برای لاستیک، آنتی اکسیدان برای مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

در سال ۱۹۸۲، اداره غذا و دارو ایالات متحده این ماده را به عنوان منبع ایمن و موثر شناخت.

دیگر محصولات : سیلیکا ژل

فروش هیدروکینون

هیدروکینون به صورت کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول هیدروکینون مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *