پتاسیم نیتریت

fe4e30a46e06f3d8c2a6024632cd37b5

پتاسیم نیتریت جامد بلوری جامد زرد رنگ با فرمول شیمیاییKNO۲ است. غیر قابل اشتعال، اما سوختن تمام مواد قابل احتراق را تسریع می کند. اگر مقادیر زیادی در آتش سوزی وجود داشته باشد یا اگر مواد قابل احتراق تقسیم شود، ممکن است منجر به انفجار شود. ممکن است در معرض طولانی مدت قرار گرفتن در معرض گرما منفجر شود. اکسید سمی نیتروژن در آتش سوزی تولید می شود. برای مواد شیمیایی دیگر و در تجزیه شیمیایی استفاده می شود.

نتیجه خاصیت اکسید کنندگی، نیتریت پتاسیم می تواند به عنوان یک اکسید کننده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال، بازدارنده خوردگی، فرآیند فرآیند بنفیلد (تولید کود) و در شیشه شیشه ای برای لعاب مینای دندان است. نیتریت پتاسیم به عنوان یک کریستال مرطوب فروخته می شود.

نیتریت پتاسیم (متمایز از نیترات پتاسیم) ترکیب غیر معدنی با فرمول شیمیایی KNO2 است. این یک نمک یون یون پتاسیم K + و نیتریت یون NO2 است که همانطور که گفتیم  یک پودر کریستال یخی سفید یا کمی زرد رنگ است که در آب محلول است.  این یک اکسید کننده قوی است و ممکن است باعث احتراق مواد دیگر شود. مانند دیگر نیتریتهای نیتریت مانند نیتریت سدیم، نیتریت پتاسیم در صورت بلعیده شدن سمی است و آزمایشهای آزمایشگاهی نشان می دهد که ممکن است جهش یا تراتوژنیک باشد. هنگام برخورد با نیتریت پتاسیم، دستکش و عینک ایمنی معمولا استفاده می شود.
نیترات پتاسیم، به دلیل استفاده و تولید اولیه و جهانی آن، دارای نام های بسیاری است. کلمات عبری و مصری برای آن هماهنگی n-t-r داشتند که نشانگر احتمال شناخت نیترون یونانی بود که به نیتروم یا نیتریت لاتین شده بود. از آن جا قدیمی فرانسوی دارای Niter و انگلیسی میترانی است. در قرن ۱۵ میلادی، اروپایی ها به عنوان نیترات  و بعدها به عنوان نیترات پتاس به عنوان شیمی کامل ترکیب شناخته شد.نیتریت پتاسیم در تولید نمکهای انتقال حرارت استفاده می شود. به عنوان افزودنی مواد غذایی E249، نیتریت پتاسیم نگهدارنده شبیه به نیتریت سدیم است و برای استفاده در اتحادیه اروپا تایید شده است.

در غذاهای غربی آفریقایی، نیترات پتاسیم (نمک) به عنوان یک عامل ضعیف کننده در سوپ ها و خورش ها مانند سوپ خرچنگ  به طور گسترده ای استفاده می شود. همچنین برای خوردن غذا و کاهش زمان پخت و پز در هنگام جوشاندن لوبیا و گوشت دشوار استفاده می شود. 

معروف ترین استفاده از نیترات پتاسیم احتمالا به عنوان اکسید کننده در سیاه پودر است. از دوران های باستانی ترین در اواخر دهه ۱۸۸۰،  نیروی انفجاری را برای تمام سلاح های گرم جهان فراهم کرد. پس از آن، اسلحه کوچک و توپخانه بزرگ به طور فزاینده ای شروع به وابستگی  به یک پودر بی دودی کردند. پودر سیاه امروزه در موتورهاي موشك پودر سياه باقي مي ماند اما همچنين در تركيب با سوخت هاي ديگر مانند قندها در “آبنبات راکت” استفاده مي شود. همچنین در آتش بازی ها مانند بمب های دود استفاده می شود.  همچنین برای جلوگیری از سوختگی مجدد تنباکو به سیگار اضافه می شود .

دیگر محصولات : ناتامایسین

فروش پتاسیم نیتریت

پتاسیم نیتریت در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *