پرمنگنات پتاسیم

potassium-permanganate-sample-full

پرمنگنات پتاسی ترکیب بسیار محلول در آب با کریستال های بنفش و طعم شیرین است. غیر قابل اشتعال، اما سوختن مواد قابل احتراق را تسریع می کند.  تماس با مواد قابل احتراق مایع ممکن است منجر به اشتعال به خودی خود شود. تماس با اسید سولفوریک ممکن است باعث آتش سوزی یا انفجار شود. برای مواد شیمیایی دیگر و به عنوان یک ضد عفونی کننده استفاده می شود.

پرمنگنات پتاسیم یک عامل اکسید کننده، مواد ضد عفونی کننده، دئودورانت و رطوبت زا است. فرمول شیمیایی آن KMnO4 است گاهی اوقات نام مشترک آن، کریستال های کندی نامیده می شود. در حالت خام آن، پرمنگنات پتاسیم یک کریستال بنفش تیره یا تقریبا سیاه و یا پودر دانه ای است. محلول پرمنگنات پتاسیم باید رنگ صورتی باشد.

پرمنگنات پتاسیم مانند سایر ترکیبات شیمیایی محبوب نیست، اما ما احتمالا با آن بیشتر برخورد می کنیم. پرمنگنات پتاسیم، همچنین به عنوان پرمنگنات پتاس و یا کریستال های کندی شناخته می شود، یک ترکیب شیمیایی است که شامل دو یون است: یون پتاسیم و یون پرمنگنات.

وضعیت فیزیکی پرمنگنات پتاسیم یک جامد بی بو است، و آنها مانند بلورهای بنفش تیره یا برنز رنگ هستند. اگر این کریستال ها را در آب حل کنیم، محلول رنگی بنفش می شود. پرمنگنات پتاسیم قادر به اکسیداسیون بسیاری از مواد است، بنابراین آن را به عنوان یک عامل اکسید کننده قوی، ماده ای است که الکترون ها را از مواد دیگر جذب می کند.

پرمنگنات پتاسیم یک ترکیب شیمیایی شایع است که سنگ معدن اکسید منگنز را با هیدروکسید پتاسیم ترکیب می کند. برای اولین بار به عنوان یک ضد عفونی کننده در سال ۱۸۵۷ توسعه یافت. از آن به بعد، به طور گسترده ای برای درمان انواع بیماری های پوستی، از جمله عفونت های قارچی استفاده می شود. در بسیاری از کشورها، از جمله ایالات متحده، شما از یک پزشک مجاز به دریافت پرمنگنات پتاسیم خواهید بود.

کاربردها و ویژگی های پرمنگنات پتاسیم

پرمنگنات پتاسیم یک عامل اکسید کننده قوی است. این مواد بی بو، کریستالی موجود در پودر یا قرص است و به راحتی بدون نسخه قابل دسترسی است. آن از نظر بالینی به عنوان یک عامل ضد عفونی کننده و ضد قارچی استفاده می شود.

یک واکنش اکسید کننده مفید است. این واکنش به عنوان یک اکسید کننده برای اکسیداسیون الیفین ها، الکل ها، آلدئیدها و آلکیل بنزن ها در شرایط خفیف شرکت می کند.

یک عامل اکسید کننده قوی، ماده ای است که الکترون ها را از مواد دیگر جذب می کند. پرمنگنات پتاسیم در زمینه های مختلف از قبیل آب درمانی، شیمی آلی، شیمی تجزیه ای و حتی در شرایط زنده ماندن استفاده های مختلفی دارد. 

در آزمایشگاههای شیمی آلی و تحلیلی، پرمنگنات پتاسیم یک ماده ی بسیار ارزشمند است. در شیمی آلی، پرمنگنات پتاسیم برای سنتز و واکنش با ترکیبات مختلف آلی استفاده می شود. در شیمی تجزیه ای، پرمنگنات پتاسیم برای پیدا کردن مقدار ماده ای که می تواند در یک نمونه شیمیایی اکسید شود، مورد استفاده قرار می گیرد . به عنوان مثال، برای پیدا کردن شماره کاپا یا تخمینی از چگونگی استفاده از مواد شیمیایی برای سفید کردن چوب خمیر، مواد فیبردار هنگامی که فیبرهای چوبی جدا شده و سپس به کاغذ تبدیل می شوند، که سفید بودن آن مهم است، استفاده می شود.

پرمنگنات پتاسیم عفونت های بسیاری را درمان می کند، از جمله اگزما، زخم ها، درماتیت، آکنه. هنگام اعمال زخم های کوچک و مرطوب، فقط مقدار کمی از محلول بسیار رقیق شده لازم است. مناطق بزرگتر مانند اگزما آلوده در مناطق وسیعی از بدن شما، به خصوص در حضور پلاکت ها یا پوسیدگی  مژه ها، ممکن است نیاز به درمان با حمام های آب پرمنگنات پتاسیم داشته باشند. این حمام ها باید حاوی  پرمنگنات پتاسیم بسیار رقیق باشند. این رقت ضروری است، زیرا کریستال های پرمنگنات پتاسیم و محلول های متمرکز پوست را می سوزانند.

فروش پرمنگنات پتاسیم

پرمنگنات پتاسیم در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیگر محصولات : دکستروز خشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *