کالیفن ( رزین گام )

gum-rosin-min

رزین گام، همچنین به نام کالیفن  یا یونانی (Latin: pix græca) نامیده می شود، یک فرم جامد از رزین های حاصل از کاج و برخی از گیاهان دیگر، بیشتر از گیاهان مخروطی است که از طریق حرارت دادن رزین مایع تازه تولید می شوند تا اجزای ترپن مایع فرار تولید کنند. این ماده نیمه شفاف است و از رنگ زرد تا سیاه متفاوت است. رزین گام در دمای اتاق شکننده است، اما آن را در دمای بالای اجاق گاز ذوب می کند. این اساسا شامل اسیدهای رزین های مختلف، به ویژه اسید آبیتی است. اصطلاح   کالیفن رزین، از کالیفن شهر یونیک باستانی است. هنگامی که گرم می شود،  چسبنده می شود و دارای بوی مضر ضعیف است. 

رزین گام به عنوان رزین آدامس، گل رز چوب، روغن گل سرخ شناخته شده است.

در چین، آنها از روغن درخت کاج تولید می شود. گونه های درخت کاج شامل P.massoniana، P.yunnanenisis و P.elliottii است. مناطق اصلی جنگل در استان های یوانان، گوانگژو، فوجیان، جیانگشی و سیچوان، جنوب چین.

. این ماده یک محصول جامد زرد رنگ  است که حاصل تقطیر رزین Oleo Pine است. کالیفن برای خلوص و کیفیت آن شناخته شده است. این در رتبه های مختلف از قبیل WW، WG و X در دسترس است تا نیازهای مختلف صنایع مختلف را تامین کند.

کاربردهای کالیفن ( رزین گام ) 

کالیفن برای تولید کاغذ، رنگ، صابون و جوهر چاپ استفاده می شود. از آنجا که  به راحتی نرم و اکسید شده است، ماده ای هست در جوهر چاپ، کاغذ فتوکپی و چاپ لیزری، لاک الکل، چسب (چسب)، صابون، اندازه کاغذ، سودا، جوش لحیم کاری و موم مورد استفاده قرار میگیرد

رزین گام را می توان به عنوان عامل لعاب در داروها و آدامس استفاده کرد.  شماره E915 با شماره E مشخص شده است. یک گلیسرول استر (E445) مرتبط را می توان به عنوان امولسیفایر در نوشیدنی های  استفاده کرد. 

رزین گام برای ساختن یک سطح که در آن اجزای نوری مانند لنزهای شیشه ای جلا داده می شود، استفاده می شود.

کالیفن ماده اولیه برای صنعت رنگ است، زیرا رزین در الکل، بنزین، سقز و سایر حلال های آلی قابل حل است

به طور عمده به عنوان عامل بتن فومینگ و چسب کاشی کف استفاده می شود.

عمدتا به عنوان حامل رنگ عمل می کند و توانایی چسبندگی رنگ در جوهر چاپ را افزایش می دهد.

به طور گسترده ای به عنوان یک ماده از نوع چسب استفاده می شود؛ به ویژه در چسب مایع گرم و چسب لاستیکی حساس به فشار. غلیظ عمدتا برای افزایش قدرت، پلاستیسیته و چسبندگی چسب استفاده می شود

به عنوان مواد عایق در صنایع برق مورد استفاده قرار می گیرد؛ چین دارای سابقه طولانی در زمینه استفاده از رزین گام به عنوان مواد عایق در صنایع کابل است.

 

فروش کالیفن ( رزین گام )

کالیفن در بشکه های ۵۰ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیگر محصولات : پودر تخم مرغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *