کربنات کلسیم

بارگیری

بیش از ۴ درصد پوسته ی زمین شامل کربنات کلسیم یا CaCO3 است و در سراسر جهان یافت می شود. شایع ترین شکل های طبیعی آن گچ، سنگ آهک و سنگ مرمر است که توسط رسوب پوسته های حلزون های فسیلی شده، صدف ها و مرجان  طی بیش از میلیون ها سال تولید می شود. گرچه تمام این سه فرم در شرایط شیمیایی یکسان هستند، اما در بسیاری از موارد دیگر، از جمله خلوص، سفید، ضخامت و همگنی متفاوت است. کربنات کلسیم یکی از مواد مفید و متنوع شناخته شده برای انسان است.

کربنات کلسیم به عنوان سنگ آهک یک سنگ بیوگرافی است و بیشتر از گچ فشرده شده است. به عنوان سنگ مرمر، کربنات کلسیم، سنگی دگرگون است که زمانی که گچ یا سنگ آهک تحت شرایط دمایی و فشار بالا بازسازی می شود.

همانطور که جالب است که کربنات کلسیم ممکن است در طبیعت باشد، تاثیر و ارزش آن برای زندگی روزمره ما واقعا فوق العاده است.

این ماده نوعی ماده معدنی رایج است که در سنگها به عنوان مواد معدنی کلسیت و آراگونیت یافت می شود (بیشتر به عنوان سنگ آهک، نوعی از سنگ رسوبی که عمدتا از کلسیت تشکیل شده است) و جزء اصلی مروارید و پوسته های موجود در موجودات دریایی، حلزون و تخم مرغ است . کربنات کلسیم ماده فعال در آهک کشاورزی است و هنگامی ایجاد می شود که یون های کلسیم در آب سخت به واکنش با یون های کربناته برای ایجاد آهک تبدیل می شوند. این دارو به صورت مکمل کلسیم یا به عنوان یک آنتی اسیدها مورد استفاده قرار می گیرد، اما مصرف بیش از حد می تواند خطرناک باشد.

 

کاربرد ها و خصوصیات کلسیم کربنات

کربنات کلسیم یک مکمل غذایی است که وقتی مقدار کلسیم در رژیم غذایی کم می شود استفاده می شود. کلسیم برای استخوان ها، عضلات، سیستم عصبی و قلب ضروری است. کربنات کلسیم به عنوان یک آنتی اسیدها برای کاهش سوزش سر دل، سوزش سر دل و ناراحتی معده استفاده می شود.

این ماده را می توان به عنوان پایه ای برای کرم، پودر یا دندان استفاده کرد. کربنات کلسیم برای جذب بالای آن بسیار قدردانی شده است.

کلسیم کربنات می تواند به عنوان منبع کلسیم در محصولات شیر ​​و به عنوان قلیایی برای تولید نمک های کلسیم مانند سیترات، آسکوربات، لاکتات …همچنین کلسیم کربنات را می توان به عنوان عامل ضد زنگ در تولید جواهرات استفاده کرد.

کربنات کلسیم، به عنوان یک رنگدانه پوشش، به عنوان ماده پرکننده و به دلیل خاصیت رنگ سفید آن، مواد معدنی وسیع در صنایع کاغذ، پلاستیک، رنگ و پوشش است. در صنعت کاغذ در سراسر جهان به دلیل روشنایی بالا و ویژگی های پراکندگی نور ارزشمند است و به عنوان یک پرکننده ارزان قیمت برای کاغذ با رنگ پریده استفاده می شود. پرکننده در انتهای مرطوب ماشین آلات کاغذ استفاده می شود و پرکننده کربنات کلسیم اجازه می دهد که کاغذ روشن و صاف باشد. به عنوان یک توسعه دهنده، کربنات کلسیم می تواند به اندازه ۳۰٪ وزن در رنگ نشان دهد. کربنات کلسیم همچنین به طور گسترده ای به عنوان یک پرکننده در چسب ها و سیلانت ها استفاده می شود.

 کربنات کلسیم به عنوان یک مکمل کلسیم مؤثر، آنتی اسیدها، فسفات و یا مواد پایه برای قرص های دارویی به طور گسترده ای استفاده می شود. همچنین در بسیاری از مواد غذایی در محصولات مانند پودر پخت، خمیر دندان، مخلوط دسر مخلوط خشک، خمیر و شراب یافت می شود. 

 

فروش کلسیم کربنات

کلسیم کربنات در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول کلسیم کربنات مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیگر محصولات : هیدروکسی پروپیل متیل سلولز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *