آمونیاک خشک

آمونیاک خشک یا بی کربنات آمونیوم به عنوان یک جامد کریستالی سفید با بوی آمونیاک ظاهر می شود. از این محصول برای ساخت سایر ترکیبات آمونیوم ، در فرآوری مواد غذایی و برای مصارف دیگر استفاده می شود. بی کربنات آمونیوم یک ترکیب معدنی است، از نظر شیمیایی ، نمک بی کربنات یون آمونیوم است. این ماده به واسطه خاصیت فیزیک و شیمیایی به عنوان یک عامل ضدعفونی کننده و تثبیت کننده و به عنوان تنظیم کننده اسیدیته مورد استفاده قرار می گیرد.

این ماده در آب حل می شود تا یک محلول خفیف قلیایی به وجود آید. در اکثر حلالهای آلی نامحلول است. در حالی که در دمای اتاق (۲۵ درجه سانتیگراد) پایدار است، در دماهای بالاتر از ۳۶ درجه سانتیگراد تجزیه می شود تا یک واکنش اندوترمیک آمونیاک، دی اکسید کربن و آب تشکیل شود (انرژی را برای واکنش از محیط اطراف جذب می کند).

NH4HCO3 → NH3 + CO2 + H2O

برای تولید دی اکسید کربن با اسیدها واکنش نشان می دهد و برای تولید آمونیاک با پایه ها واکنش نشان می دهد.

کاربرد آمونیاک خشک

خاصیت تثبیت کننده بی کربنات آمونیوم امکان حفظ خصوصیات فیزیک و شیمیایی ایده آل در یک ماده غذایی را فراهم می آورد. بی کربنات آمونیوم به عنوان پودر جوش شیرین ، در برخی از برنامه های فرآوری مواد غذایی ، در شربت های سرفه و به عنوان آنتی اسید استفاده می شود. همچنین در آزمایشگاههای شیمیایی از آن به عنوان کود ، بافر pH و معرف در گیاهان استفاده می کند. در این صنعت از آن در ساخت رنگها ، داروسازی ها ، کاتالیزورها ، سرامیکها ، مواد ضد حریق ، پلاستیک و سایر محصولات استفاده می شود.

بی کربنات آمونیوم به دلیل دارا بودن خاصیت تثبیت کننده و تنظیم کننده اسید ، در صنعت نانوایی یک ماده مورد استفاده در صنعت نانوایی است. علاوه بر این ، این خاصیت را دارد که pH را با کنترل یا تغییر اسیدیته یا قلیایی یک محصول غذایی تنظیم کند.

کاربردهای های متداول بی کربنات آمونیوم:
بیسکویت ها
پاستا
محصولات لبنی منجمد
مواد نانوایی
رنگدانه ها و رنگ ها
کشاورزی
کپسول های اتش نشانی

ماده تركیب كننده ماده ای است كه گاز را در اجناس پخته شده آزاد می كند تا بافت سبك را به وجود آورد.

بی کربنات آمونیوم و بی کربنات سدیم رایج ترین افزودنی هایی هستند که به عنوان مواد باقی مانده در صنایع نانوایی مورد استفاده قرار می گیرند زیرا در صورت رسیدن شرایط خاص دما و رطوبت ، دی اکسید کربن آزاد می کنند.

بی کربنات آمونیوم همچنین می تواند در ساخت پلاستیک و لاستیک به عنوان مهار آتش مورد استفاده قرار گیرد. در صنعت کود ، بی کربنات آمونیوم می تواند به عنوان منبع ارزان قیمت آمونیاک مورد استفاده قرار گیرد.

به طور کلی، هنگامی که بی کربنات آمونیوم استفاده می شود، بیش از ۴۰ درجه سانتیگراد تجزیه می شود و CO2 ، H2O و NH3 را آزاد می کند. به منظور جلوگیری از هرگونه اثری از آمونیاک در محصولات دیگر ، مواد شیمیایی باقی مانده شیمیایی اضافه می شوند.
برای بیکربنات آمونیوم ، میزان مصرف روزانه قابل قبول (ADI) توسط کمیته مشترک فائو / WHO در مورد مواد افزودنی غذایی (JECFA) مشخص نشده است ، زیرا استفاده از آن خطری برای امنیت غذایی ندارد.

سایر محصولات ما:

گلوتامین

فروش آمونیاک خشک

آمونیاک خشک در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *