افزودنی های مجاز خوراکی

افزودنی-های-مواد-غذایی

مقدمه

افزودنی های مجاز خوراکی “GRAS”   به طور معمول به عنوان  مواد افزودنی امن شناخته می شود. طبق مقررات ۲۰۱ (ها) و ۴۰۹ قانون غذا، دارو و لوازم آرایشی فدرال (ماده) هر ماده ای که عمدا به مواد غذایی اضافه شده است، یک افزودنی مواد غذایی است که تحت بررسی و تأیید FDA قرار می گیرد.

افزودنی های مجاز خوراکی به طور کلی  به عنوان (GRAS) توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) به رسمیت شناخته شده است که مواد شیمیایی یا مواد افزودنی به مواد غذایی توسط کارشناسان ایمن در نظر گرفته شده است، و از این رو از قانون معمول مواد غذایی، دارو و لوازم آرایشی FFDCA ) پیروی میکند.

افزودنی های مجاز خوراکی

در تاریخ ۱ ژانویه ۱۹۵۸، FDA تغییرات مواد افزودنی مواد غذایی را در سال ۱۹۵۸ را تاسیس کرد و فهرستی از ۷۰۰ ماده غذایی که از الزامات جدیدی که تولید کنندگان مواد غذایی را قبل از قرار دادن آنها در بازار آزمایش می کردند، معاف کرده بودند.  در سال ۱۹۶۰، ویلیام وود گودریچ، مشاور معاون FDA، به نشست سالانه (۱۶ قانون اتوبوس ۱۰۷-۱۹۶۰-۱۹۶۱) FFDCA اشاره کرد. هدف این نشست ۶ اسفند ۱۹۶۱ بود که تاریخ موثریت مقررات اجرایی «اصلاح مواد افزودنی مواد غذایی در سال ۱۹۵۸» که به عنوان GRAS نامیده می شود.
هنگامی که استفاده از ماده برای معافیت GRAS واجد شرایط نیست، استفاده از این ماده به تصویب پیش فروش توسط قانون غذایی، مواد مخدر و لوازم آرایشی فدرال منوط می شود. در چنین شرایطی، FDA می تواند اقدامات اجرایی را برای جلوگیری از توزیع مواد غذایی و مواد غذایی حاوی آن بر اساس این که مواد غذایی حاوی مواد افزودنی مواد غذایی غیرقانونی است را متوقف کند.

قانون مواد غذایی، دارو و لوازم آرایشی فدرال مجوز اداره غذا و دارو (FDA) HHS را برای نظارت بر ایمنی مواد افزودنی مواد غذایی به عهده دارد. FDA تعیین می کند که آیا یک ماده غذایی به طور کلی به رسمیت شناخته شده است به عنوان “به طور کلی به عنوان امن” شناخته شده برای استفاده در نظر گرفته شده است. FDA می تواند اقدام اجرایی برای جلوگیری از توزیع غذاهای حاوی افزودنی مواد غذایی غیرقانونی را انجام دهد. این جستجو شامل برخی از اقدامات مربوط به ایمنی مواد غذایی از آژانس حفاظت از محیط زیست و وزارت کشاورزی است.

برای تعیین وضعیت GRAS  برای استفاده در مواد غذایی، هر دو شواهد فنی ایمنی (“عنصر فنی”) مبنایی برای نتیجه گیری این است که چنین شواهدی به طور کلی شناخته شده و پذیرفته شده (“عنصر دانش شناخته شده”) مورد نیاز است.

تعدادی از افزودنی های مجاز خوراکی :

آنتی اکسیدان ها مانند آسکوربات پتاسیم ، آسکوربات سدیم و آسکوربات کلسیم و  اسید آسکوربیک

اسیدهای چرب ضروری

فیبر

ویتامین ها

شیرین کننده ها مانند آسپارتام ، سدیم ساخارین ، آسه سولفام

BHT-BHA

کلسیم پروپیونات

اسید سیتریک

مونوسدیم گلوتامات

بنزوات سدیم و بنزوات پتاسیم : به عنوان نگهدارنده استفاده میشوند.

امولسیفایرها

کاراگینان : پايدار كننده هست.

گوارگام : امولسیفایر هست.

لسیتین : امولسیفایر هست.

كلريد كلسيم : به عنوان استحکام دهنده ،بافت دهنده و سفات کننده استفاده میشود.

(CMC) کربوکسی متیل سلولز : به عنوان غلظت دهنده استفاده میشود.

كربناتهاي سديم،پتاسيم، كلسيم، منيزيم و آمونيوم : تنظیم کننده PH و تنظیم کننده اسیدیته هستند.

وانیل : طعم دهنده هست.

هيدروكسي متيل سلولز HPMC : به عنوان امولسیفایر هست.

نمكهاي سديم، پتاسيم و كلسيم اسيد سيتريك : امولسیون کننده و تنظیم کننده ی اسیدیته هستند.

نشاسته : به عنوان طعم دهنده استفاده میشود.

صمغ عربی : پایدار کننده و امولسیفایر هست.

سیترات سدیم و سیترات پتاسیم : پایدار کننده هستند.

سوربات پتاسیم و سوربات سدیم : نگهدارنده هستند.

پکتین : اکولسیفایر و پایدار کننده هست.

انواع اسیدهای چرب

سيد آديپيك : پر کننده و پوشش دهنده.

اسيد استيك : اسیدی کننده هست.

سيد اولئيك : روان ساز، اتصال دهنده، پوشش سبزي و ميوه

فروش افزودنی های مجاز خوراکی

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، افزودنی های مجاز خوراکی مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *