بهبود دهنده نان

بهبود دهنده نان

بهبود دهنده نان نامی آشنا در صنعت نان و شیرینی می باشد. این محصول علاوه بر افزایش کیفیت نان باعث ماندگاریه بیشتر نان نیز می شود. مواد معدنی آرد (همچنین عامل های بهبود دهنده، بهبود دهنده نان و بهبود دهنده های خمیر) به عنوان افزودنی های غذایی ترکیب شده با آرد برای بهبود عملکرد پخت می باشد. عوامل افزایش آرد برای افزایش سرعت خمیر افزایش می یابند و به افزایش قدرت و کارایی خمیر می پردازند. در حالی که آنها جزء مهمی از پخت نان کارخانه مدرن هستند.

عامل های آرد عبارتند از افزودنی های غذایی در ترکیب با آرد برای بهبود عملکرد پخت. عوامل افزایش آرد برای افزایش سرعت خمیر افزایش می یابند و به افزایش قدرت و کارایی خمیر می پردازند. آنها یک جزء مهمی از پخت مدرن گیاهان هستند، کاهش زمان لازم برای تولید نانوایی نان تا دو ساعت از ۱۲ تا ۲۴ ساعت اولیه نان سازی مورد نیاز است. محدوده وسیعی از این تهویه مطبوع در پردازش نانوایی وجود دارد که به چهار دسته اصلی تقسیم می شوند: سفید کننده ها، عامل های اکسید کننده و کاهش دهنده، آنزیم ها و امولسیفایر ها. این عوامل اغلب به عنوان مخلوط در یک پایه آرد سویا به فروش می رسد، زیرا فقط مقدار کمی مورد نیاز است. عناصر سفید کننده آرد به آرد اضافه می شوند تا سفید تر ظاهر شود، سطوح دانه آرد را اکسید می کند و به توسعه گلوتن کمک می کند. به منظور کمک به توسعه گلوتن، مواد اکسید کننده به آرد اضافه می شوند. آنها ممکن است یا ممکن است بعنوان عامل سفید کننده نیز عمل کنند. در اصل، آرد به طور طبیعی از طریق قرار گرفتن در معرض جو قرار داشت. اکسید کننده ها عمدتا اسیدهای آمینه حاوی گوگرد را تحت تاثیر قرار می دهند و در نهایت به ایجاد پل های دی سولفید بین مولکول های گلوتن کمک می کنند. اضافه کردن این عوامل به آرد، یک خمیر قوی را ایجاد خواهد کرد.

 

عوامل متداول اکسید کننده عبارتند از:

اسید اسکوربیک:  (اسید اسکوربیک در شکل مخلوط شدن آن به فرم اکسید کننده آن، اسید دی هیدرواسکوربیک (DHAA) تبدیل می شود).
برومات پتاسیم: ( عمدتا در شرق و غرب غرب آمریکا استفاده می شود، بعنوان یک عامل سفید کننده عمل می کند و در بعضی مناطق ممنوع است)
پتاسیم یودات: کاهش دهنده ها با شکستن شبکه پروتئین کمک می کنند که آرد را تضعیف کنند. این به جنبه های مختلف دست زدن به خمیر قوی کمک می کند. مزایای اضافه کردن این عوامل باعث کاهش مدت زمان مخلوط شدن، کاهش کشش خمیر، کاهش زمان اثبات و بهبود ماشین کاری می شود.

آنزیم ها همچنین برای بهبود ویژگی های پردازش مورد استفاده قرار می گیرند. مخمر به طور طبیعی هر دو آمیلاز و پروتئیناز را تولید می کند، اما برای ایجاد واکنش سریع تر و کامل تر، ممکن است مقدار اضافی اضافه شود. پروتئازها باعث افزایش کشش خمیر می شود و برخی از گلوتن ها را تخریب می کند.

فروش بهبود دهنده نان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *