بکینگ پودر

Store-bought-baking-powder-substitute-600x1260

برخلاف جوش شیرین ،بکینگ پودر یک ماده ترکیبی کامل است، به این معنی که هم پایه (بی کربنات سدیم) و هم اسید مورد نیاز برای رشد محصول را دارد. ذرت نیز به طور معمول در بکینگ پودر یافت می شود. این به عنوان یک بافر برای جلوگیری از فعال شدن اسید و پایه در حین ذخیره سازی اضافه شده است. 

بکینگ پودر از یک پایه، یک اسید و یک ماده بافر ساخته شده است تا از واکنش اسید و پایه قبل از استفاده جلوگیری شود. بیشتر پودرهای پخت تجاری موجود از بی کربنات سدیم (NaHCO3 ، همچنین به عنوان جوش شیرین یا بی کربنات سودا معروف است) و یک یا چند نمک اسید تشکیل شده است. واکنشهای اسید پایه با ترکیب آب، نمکهای بی کربنات سدیم و اسیدها برای تولید دی اکسید کربن گازی واکنش نشان می دهند. چه از نظر تجاری و چه از نظر داخلی آماده شده، اصول فرمولاسیون پودر بیکینگ یکسان است. واکنش اسید پایه می تواند به صورت کلی به شکل زیر نشان داده شود:

  NaHCO3 + H + → Na + CO2 + H2O

واکنشهای واقعی پیچیده تر هستند زیرا اسیدها پیچیده هستند. 

تفاوت جوش شیرین و بکینگ پودر

چه تفاوتی بین جوش شیرین و بکینگ پودر وجود دارد؟ پاسخ کوتاه: اسید. اما می تواند برای کالاهای پخته تفاوت بزرگی ایجاد کند ، بنابراین توضیح خواهیم داد.

جوش شیرین تنها یک ماده تشکیل دهنده دارد: بی کربنات سدیم. بی کربنات سدیم پایه ای است که هنگام تماس با اسیدها مانند ماست یا سرکه واکنش نشان می دهد. این واکنش دی اکسید کربن (CO2) را به صورت حباب مانند یک فوم مایع تولید می کند (به آزمایشات مدرسه درجه مربوط به آتشفشان های جعلی ، سرکه و جوش شیرین فکر کنید). هنگام تهیه کالاهای پخته شده، این فرایند “برگ شیمیایی” نامیده می شود ، زیرا گاز CO2 به دام افتاده باعث می شود خمیر افزایش یابد.

 

اما وقتی جوش شیرین با یک اسید در تماس باشد ، تقریباً بلافاصله واکنش نشان می دهد. و این یک مشکل است.

 

برای بسیاری از دستور العمل های پخت، شما یک واکنش گسترده می خواهید، به طوری که افزایش آن به یکباره انجام نمی شود.

 

بکینگ پودر این مشکل را برطرف می کند زیرا “عملکرد دوگانه” است – این ماده دارای ترکیبات مختلفی است که در مراحل مختلف فرآیند پخت ، گاز CO2 ایجاد می کند.

 

بکینگ پودر حاوی دو اسید است. به یکی از این اسیدها مونو کلسیم فسفات گفته می شود. مونو کلسیم فسفات هنگام خشك شدن با بیكربنات سدیم واکنش نشان نمی دهد. اما به محض اینکه پودر بیکینگ درون یک خمیر مرطوب قرار گرفت ، دو ماده واکنش نشان می دهند و حباب های CO2 را آزاد می کنند و باعث ترک مواد شیمیایی می شوند.

بکینگ پودر ترکیبی از اسید (که معمولاً اسید فسفات کلسیم ، سولفات آلومینیوم سدیم یا اسید تارتاریک) و قلیایی است (بی کربنات سدیم معمولاً به عنوان جوش شیرین شناخته می شود). با افزودن آب به این مخلوط ، یک واکنش شیمیایی حاصل می شود و دی اکسید کربن تولید می شود. گرما مونوکسید کربن اضافی را آزاد می کند و  گاز دی اکسید کربن به دام افتاده را برای ایجاد بخار گسترش می دهد. فشار، حباب های هوای به دام افتاده را گسترش می دهد ، بنابراین مواد غذایی کلی را حجم می دهد.

دیگر محصولات : فروش انواع آنزیم ها

فروش بکینگ پودر

بکینگ پودر به صورت کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *