سوربات سدیم

ثث

سوربات سدیم نمک سدیم اسید سربیک است. فرمول آن NaC6H7O2 است و نام سیستماتیک سدیم (E، E) -HEXA-2،۴-DENOATE است. این یک افزودنی غذایی با E-number E201 است. ایمنی و اثرات بهداشتی بر خلاف سایر اسید های اسید سربیک نظیر sorbate پتاسیم (E202) و sorbate کلسیم (E203)، استفاده از سوربات سدیم به عنوان افزودنی مواد غذایی در اتحادیه اروپا به علت اثرات ژنتیکی موجود در بدن مجاز نیست.

سوربات سدیم نمک سدیم اسید سربیک است. اسید سوربیک و نمک معدنی آن، sorbate sorbate (201)، sorbate پتاسیم (۲۰۲) و sorbate کلسیم (۲۰۳) به طور طبیعی از توت های درخت کوهستانی (Sorbus aucuparia) مشتق می شوند. آنها به صورت تجاری در مسیرهای مختلف شیمیایی تولید می شوند تا یک پودر کریستالی سفید تولید کنند که به عنوان نگهدارنده برای مهار رشد قالب ها، مخمرها و قارچ ها استفاده می شود. این ماده در برابر باکتری ها موثر نیست. مقادیر pH بهینه آن زیر ۶٫۵ است. تفاوت اصلی بین نمک ها، حلالیت آنها در آب متفاوت است و بیشتر نسبت به اسید سربیک ترجیح می دهند. به همین دلیل است که برخی از نمک ها در محصولات مختلف استفاده می شود، به ویژه کلرید سرباتی که عمدتا در محصولات لبنی و نان چاودار استفاده می شود.

سوربیت پتاسیم به صورت صنعتی به وسیله خنثی کردن اسید سرسبین با هیدروکسید پتاسیم تولید می شود. اسید سربیک پیش ماده در فرآیند دو مرحله ای از طریق تراکم کتونالدئید و کتون تولید می شود.

محلول سوربات سدیم یک عامل ضد میکروبی است که اغلب در غذا و نوشیدنی ها به عنوان نگهدارنده برای جلوگیری از رشد قالب، مخمر و قارچ استفاده می شود. Sorbate پتاسیم و سدیم Sorbate بخشی از خط بهینه سازی طعم FBC هستند. این یک روش اختصاصی برای از بین بردن ناخالصی ها در محصولات است که باعث می شود از طعم و بو خالص شوند

مترادف: اسید سدیم نمک سدیم

 

شماره CAS: 7757-81-5

شماره MDL: MFCD00058995

فرمول مولکولی: C6H8O2

وزن مولکولی: ۱۳۴٫۱۱

روش خلوص / تجزیه و تحلیل: ۹۸٫۰٪ (T)

فرم: کریستال رنگ سفید

دسته بندی محصولات: علوم زیستی، لیپیدها

نامهای دیگر / مترادف: اسید سدیم نمک سدیم

فرمول: C₆H₈O₂

MW: 134،۱۱ g / mol

شماره MDL: MFCD00058995

شماره CAS: 7757-81-5

 

کاربردها و ویژگی های سوربات سدیم

سوربات سدیم یک نمک سدیم اسید سربیک است. استفاده از اسید سدیم و کاربرد آن شامل: نگهدارنده در مواد آرایشی، غذاها و کاغذ هست.
 سوربات سدیم در محصولات مشابه اسید سربیک مانند ماست و سایر محصولات لبنی تخمیر شده، سالاد میوه، شیرینی سازی، لیموناد، پنیر، نان چاودار، کیک و محصولات نانوایی، پیتزا، صدف، آب لیمو، شراب، سیب و سوپ. مصرف روزانه: تا ۲۵ میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن. محدودیت های غذایی: هیچکدام – Sorbates می تواند توسط تمام گروه های مذهبی، گیاهخواران و گیاهخواران مصرف شود.

انسان سابقه ای طولانی در زمینه افزودن مواد شیمیایی به مواد غذایی به دلایل مختلف دارد، از جمله بهبود عمر مفید، عطر و طعم، ظاهر و یا بافت . هیچ جامعه بسیار توسعه یافته امروزه بدون مکمل های غذایی وجود ندارد. مکمل های غذایی بلافاصله زمانی لازم است که مناطق تولید مواد غذایی از مناطق غلظت جمعیت جدا شوند و مواد غذایی باید در شرایطی که می توانند بر اثر فساد اثر بگذارد، ذخیره یا حمل می شوند. این مواد افزودنی مواد غذایی در اثر حفظ کننده هستند . نگهدارنده ها ترکیباتی هستند که باعث خراب شدن میکروبیولوژیک مواد غذایی می شوند. آنها نه تنها در برابر فساد قابل مشاهده توسط مخمرها، قالبها و باکتری ها عمل می کنند، بلکه مانع شکل گیری سموم، به ویژه آنهایی که باکتری ها و قالب ها تولید می کنند. پرمصرف ترین مواد نگهدارنده عبارتند از اسبرید اسید (sorbic acid)، sorbate پتاسیم (sorbate)، بنزوات (بنزوئیک اسید، بنزوات سدیم، بنزوات پتاسیم)، پروپیونات، دی اکسید گوگرد و سولفیت، نیترات سدیم و نیتریت سدیم (Altuag 2003). سوربیت سدیم (E 201) که نمک سدیم اسید سربیک است به طور گسترده به عنوان نگهدارنده های مواد غذایی در پنیر، گوشت، سس گوجه فرنگی، سس مایونز و مارمالاد (Potter 1984؛ Warth 1985) استفاده می شود. سطوحی که در آن استفاده می شود، محدوده ۱۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی گرم در لیتر یا هر کیلوگرم است (Ferrand et al. 2000). سطوح مصرف روزانه قابل قبول (ADI) توصیه شده توسط کمیته تخصصی مواد غذایی (JECFA) FAO / WHO برای سوربیت ها ۲۵ میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن (به عنوان مثال ۱،۵۰۰ میلی گرم برای یک کودک ۶۰ کیلوگرم)  . به طور کلی، نمک سدیم و پتاسیم بر روی فرم اسید ترجیح داده می شود زیرا آنها در آب بیشتر محلول هستند

دیگر محصولات : پلی وینیل پیرولیدون

فروش سوربات سدیم

سوربات سدیم در کیسه های ۲۵کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *