سوکرالوز

sucralose-500x500 (1)

سوکرالوز یکی از رایج ترین  شیرین کننده های  مصنوعی و دارای صفر کالری است و  فرمول مولکولی سوکرالوز C12H19Cl3O8 است.

سوکرالوز از شکر در یک فرآیند شیمیایی چند مرحله ای تشکیل شده است که در آن ۳ گروه هیدروژن اکسیژن با اتم های کلر جایگزین می شوند.

اگرچه سوکرالوز از شکر ساخته شده است، اما محصول طبیعی آن نیست. ساکرالوز توسط یک فرایند شیمیایی چند مرحله ای تولید می شود که سه گروه هیدروژن اکسیژن را با سه اتم کلر جایگزین می کند. جایگزینی با اتم های کلر باعث شیرینی ۶۰۰ برابر قند جدول می شود و کالری صفر دارد.

سوکرالوز تحت کد افزودنی E955 شناخته شده است. با این حال، این شیرین کننده مصنوعی، مانند آسپارتام قبل از آن، بر اساس مدارک بسیار محدودی از ایمنی تایید شده است و مطالعات منتشر شده در سالهای سال به بازار عرضه شد، سوء ظنهای اولیه را تأیید می کند و نشان می دهد که این ماده یک ماده بی اثر نیست. که آن را در چربی بدن تجمع می بخشد، میکروبیوم روده شما را مختل می کند و باعث اختلال در تنظیم متابولیک و مشکلات مربوط به آن می شود.

سوکرالوز حدود ۳۲۰ تا ۱۰۰۰ بار شیرینتر از سقز است سه بار شیرین تر از هر دو نوع آسپارتام و پتاسیم آکسوسفیلم و دو بار شیرینتر از سدیم ساخارین است.

بر خلاف ساکارز، سوکرالوز توسط بدن متابولیزه نمی شود. سوکارلوز در مقایسه با ساکارز، به میزان کالری مصرفی به میزان ۱۶ کالری در قوطی قاشق چای خوری (۴٫۲ گرم) کمک می کند. سوکرالوز حدود ۶۰۰ برابر شیرینتر از ساکارز است. بر خلاف بسیاری از شیرین کننده های مصنوعی، آنزیم تلخ ندارد.

تاریخچه ی کشف و مصرف سوکرالوز

این ماده  توسط Tate & Lyle در سال ۱۹۷۶ در آزمایش طعم یک ترکیب شکر کلر  کشف شد  زمانی این کشف انجام شد که این دانشمندان در یک کالج بریتانیایی دستورالعمل های نادرستی در مورد آزمایش یک ماده داشتند. 

این ماده برای اولین بار برای استفاده در شیرین کننده های غیر تغذیه در کانادا در سال ۱۹۹۱ تأیید شد.

کاربرد های سوکرالوز

سوکرالوز معمولا به عنوان یک جایگزین شکر در هر دو پخت و پز و پخت استفاده می شود. این نیز به هزاران محصول غذایی در سراسر جهان اضافه شده است.

به گفته محققان، سوکرالوز باید با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد تا از آسیب کبدی جلوگیری شود تحقیقات پیشین سوکرالوز باکتری های روده ای را ۵۰ درصد کاهش می دهد، سطح pH روده را افزایش می دهد و موجب تحریف های بیوشیمیایی می شود.

دیگر محصولات : پکتین

سوکرالوز در بسیاری از محصولات غذایی و نوشیدنی استفاده می شود زیرا شیرین کننده بدون کالری است، حفره های دندانی را ارتقا نمی دهد، برای مصرف توسط افراد مبتلا به دیابت و غیر دیابتی ها  و سطوح انسولین تاثیر نمی گذارد . ساکرالوز به عنوان جایگزین یا در ترکیب با سایر شیرین کننده های مصنوعی یا طبیعی مانند آسپارتام، پتاسیم آکسوزفیلم یا شربت ذرت با فروکتوز بالا استفاده می شود. سوکرالوز در محصولاتی مانند آبنبات، میوه های صبحانه و نوشیدنی ها استفاده می شود. همچنین در میوه های کنسرو شده در جایی که آب و سوکرالوز جایگزین مکمل های مبتنی بر شربت ذرت کالری بیشتری می شوند استفاده می شود.

 

فروش سوکرالوز

سوکرالوز در کیسه های ۱۰ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول سوکرالوز مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *