سی ام سی

سی ام سی یک افزودنی غذایی است که به عنوان یک اصلاح کننده ویسکوزیته یا ضخیم کننده و امولسیفایر بکار برده می شود. اکثر CMC ها به سرعت در آب سرد حل می شوند. آنها به طور عمده برای کنترل ویسکوزیته بدون ژل استفاده می شوند (CMC، در غلظت های معمول استفاده می شود، حتی در حضور یون های کلسیم ژل نمی کند).

از آنجایی که گرمای ویسکوزیته در طی گرمایش افت می کند، می تواند با افزایش تشعشع حباب گاز برای بهبود عملکرد حجم در طی پخت استفاده شود. کنترل ویسکوزیته آن را به عنوان یک تثبیت كننده فاز و امولسیون (به عنوان مثال با كازئین شیر) و عامل تعلیق می توان استفاده كرد. سی ام سی به عنوان یک اصلاح کننده یا ضخیم کننده ویسکوزیته و برای تثبیت امولسیون ها در محصولات مختلف از جمله بستنی استفاده می شود.

کاربرد سی ام سی در صنایع مختلف

سی ام سی صنعتی در بسیاری از ترکیبات سیمان و مصالح ساختمانی استفاده می شود زیرا به عنوان یک عامل تثبیت کننده و هیدروفیل عمل می کند. این پراکندگی شن و ماسه در سیمان را بهبود می بخشد و عمل چسبندگی آن را افزایش می دهد. همچنین به عنوان چسب در اثاثه یا لوازم داخلی استفاده می شود. 

صنعت مواد شوینده بزرگترین مصرف کننده سی ام سی را داراست. ترکیبات CMC درجه بندی فنی اغلب برای صابون و مواد شوینده استفاده می شود. CMC به عنوان یک مهار کننده جایگزینی روغن در پارچه بکار برده می شود.

پوشش سی ام سی باعث کاهش مصرف موم در کاغذ و مقوا شده و موجب کاهش نفوذ موم به کاغذ می شود. به همین ترتیب، مصرف جوهر چاپی به دلیل درخشندگی سطحی آن، کاهش می یابد. علاوه بر این، چون سطح را مسطح می کند، CMC باعث می شود که کاغذ با مقاومت بیشتر در برابر روغن و بهبود بینایی بین الیاف، در نتیجه رنگ کاغذ را بهبود می بخشد. همچنین به عنوان یک ماده اسپری کننده در اکستروژن فیبر از پالپ و برای جلوگیری از انفجار آنها استفاده می شود.

CMC به ترکیبات مختلفی از چسب ها اضافه می شود که برای تقریبا هر ماده مورد استفاده قرار می گیرند. این به طور گسترده ای در صنعت چرم استفاده می شود. چسبندهای که چوب را به چوب دیگر میچسباند، به طور موثر با ترکیب CMC با نشاسته و فنل فرمالدئید ساخته شده است.

سدیم کربوکسی متیل سلولز به عنوان یک افزودنی در مواد غذایی، با ضخیم شدن، تعلیق، امولسیون، تثبیت، تشکیل فیلم، مقاومت اسیدی و دیگر توابع استفاده می شود. این می تواند نقش گوارگام آدامس، ژلاتین، آگار، آلژینات سدیم و پکتین را در تولید مواد غذایی جایگزین کند و به طور گسترده ای در صنعت مواد غذایی مدرن مانند محصولات سرد، نوشابه های جامد، آبمیوه، مربا، نوشیدنی های ماست، ادویه جات ترشی جات، نان فوری ، محصولات پخته شده و محصولات گوشتی استفاده شود.

سایر محصولات ما:

سدیم اسید پیرو فسفات

فروش سی ام سی

سی ام سی در کیسه های۲۵  کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *