لیکوپن

فروش لیکوپن، قیمت لیکوپن، کاربرد لیکوپن

لیکوپن

لیکوپن یک کاروتنوئید هیدروکربن خطی و غیر اشباع است، رنگدانه اصلی قرمز در میوه ها مانند گوجه فرنگی، گریپ فروت صورتی، زردآلو، پرتقال قرمز، هندوانه، گل رز و گواوا موجود است. کاروتنوئیدها به عنوان یک کلاس، ترکیبات رنگدانه موجود در موجودات فتوسنتز (گیاهان، جلبک ها و برخی از انواع قارچ ها) هستند و از لحاظ شیمیایی با یک زنجیره پلیene بزرگ با اتم های ۳۵-۴۰ کربن مشخص می شوند؛ بعضی از زنجیرهای پلی یین کاروتنوئید توسط دو حلقه ۶ کربن متوقف می شوند.

در حیوانات، کاروتنوئیدها مانند لیکوپن ممکن است دارای خواص آنتی اکسیدانی باشند که ممکن است پیری و بسیاری از بیماری های دژنراتیو را مهار کند. به عنوان مواد مغذی ضروری، لیکوپن در رژیم غذایی حیوان مورد نیاز است. لیکوپن با مزایای بهداشتی از سلامت قلب تا محافظت در برابر آفتاب سوختگی و برخی انواع سرطان مرتبط است.

خواص و کاربرد لیکوپن

  •  لیکوپن آنتی اکسیدان ها بدن شما را از آسیب ناشی از ترکیبات به نام رادیکال های آزاد محافظت می کنند.(هنگامی که سطوح آزاد رادیکال بیش از میزان آنتی اکسیدان ها باشد، می توانند باعث ایجاد استرس اکسیداتیو در بدن شما شوند. این استرس با برخی بیماری های مزمن مانند سرطان، دیابت، بیماری قلبی و آلزایمر مرتبط است.)
  • لیکوپن می تواند به حفظ تعادل رادیکال های آزاد در تعادل و محافظت از بدن در برابر برخی از این شرایط کمک کند.
  • مطالعات آزمایشی لوله و حیوانات نشان می دهد که لیکوپن ممکن است بدن شما را از آسیب ناشی از آفت کش ها، علف کش ها، گلوتامات مونونات سدیم (MSG) و انواع خاصی از قارچ ها محافظت کند.
  • لیکوپن همچنین می تواند بخشی از درمان آب مروارید یا اختلالات تنفسی مانند آسم باشد.
  • لیکوپن برای بیماران دیابتی ایمن است.

فروش لیکوپن

 

سایر محصولات ما:

سولفات سدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *