مواد نگهدارنده ضد کپک

نگهدارنده نان

از مواد نگهدارنده ضد کپک می توان به پروپیونات کلسیم اشاره کرد که یک نوع نمک آلی است که از ترکیب هیدروکسید کلسیم با اسید پروپیونیک تشکیل شده (به آن پروپانوئیک نیز گفته می شود) است. این ترکیب به شکل بلور یا پودر می‌باشد و در آب حلالیت بالایی دارد.

پروپیونات کلسیم ماننده پروپیونات سدیم یک نگهدارنده خوراکی می باشد که در نان و محصولاتی که اساس آن‌ها آرد می‌باشد، برای مهار رشد کپک ها و دیگر میکرو ارگانیسم‌ها بکار می روند. در واقع این ارگانیسم‌ها سمی نیستند، اسید پروپیونات در بعضی از غذاها به‌طور طبیعی وجود دارد و به عنوان یک نگهدارنده در غذاها عمل می‌کند و یک ماده‌ی امن برای مکمل‌های غذایی می باشد که توسط اداره غذا و داروی ایران تایید شده است.

کاربردهای کلسیم پروپیونات:

همانطور که می دانید مواد غذایی بطور معمول پتانسیل فاسد شدن را دارند و محیطی برای رشد و تکثیر کپک‌ها هستند.  استفاده از کلسیم پروپیونات در محصولات غذایی مانع از رشد کپک‌ها می شود که عمده کاربرد این ماده در محصولات نانوایی یا قنادی مانند نان، کلوچه، کیک، شیرینی، می باشد.

******مقدار مجاز قابل مصرف این پروپیونات کلسیم ۰.۱ تا ۰.۴ % در آرد می باشد .******

فروش مواد نگهدارنده ضد کپک:

ما یکی از تامین کنندگان محصولات مورد نیاز صنایع غذایی کشور، طیف گسترده ای از مواد شیمیایی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *