پودر کاکائو

Sweets_Chocolate_Nuts_Cocoa_solids_542096_1280x853

پودر کاکائو پودر خشکی است که از طریق سنگ زنی دانه های کاکائو و از بین بردن کره کاکائو از جامدات تیره کاکائو تلخ به دست می آید.

 کره کاکائو ۵۰ تا ۵۷ درصد وزن لوبیای کاکائو است. پودر کاکائو شکل پودری جامدات است که به عنوان یک محصول نهایی به فروش می رسد. پودر کاکائو حاوی آنتی اکسیدان های فلاونول است که در صورت کاکائو تحت الکل سازی اسید کاهش می یابد. مزایای بهداشتی به فلاونوئیدهای کاکائو مربوط است.

لوبیا کاکائو تحت فرایند تخمیر قرار می گیرند که تعداد باکتری ها را در پوسته لوبیا بسیار بالا نگه می دارد.

در طی تخمیر، درجه حرارت تا ۵۰ درجه سانتیگراد می رسد، که برگ های مقاوم به حرارت را بر روی لوبیا قرار می دهد. این ممکن است با فرآیند استریلیزاسیون شیر شکلات مواجه شود.

 پودر کاکائو بوسیله فشرده سازی چربی (کره کاکائو) از شکلات تلخ و پودر مواد باقی مانده تولید می شود. 

یکی از اولین تمدن های آمریکای (۱۵۰۰ قبل از میلاد تا ۴۰۰ قبل از میلاد) هستند که به عنوان اولین استفاده کننده از کاکائو شناخته می شود. مصرف آن به عنوان یک نوشیدنی توسط Mayas (250 AD تا ۹۰۰ AD) ادامه یافت.  واژه کاکائو مایا در سال ۱۷۵۳ وارد دیکشنری لغاتعلمی شد و واژه های آن (“خدا”) و برما (“شهد” یا “غذا”) یونانی لاتین هستند. دستور غذاها استفاده از کاکائو در قرن ۱۵ میلادی ثبت شد

 

کاربردها و خواص پودر کاکائو

پودر کاکائو طبیعی دارای رنگ قهو ای و pH قابل جذب از ۵٫۳ تا ۵٫۸ می باشد. پودر کاکائو (آلکالوز شده) تیره تر از رنگ قرمز قهوه ای تا تقریبا سیاه است که pH آن از ۶/۸ تا ۸/۱ است. فرآیند قلیایی باعث تلخ شدن و حلالیت می شود، که برای کاربردهای محصولات نوشیدنی مهم است. تمام این مقادیر pH برای استفاده از غذا در نظر گرفته می شوند.

پودر کاکائو دارای چندین ماده معدنی شامل کلسیم، مس، منیزیم، فسفر، پتاسیم، سدیم و روی است. تمام این مواد معدنی در مقادیر بیشتری در پودر کاکائو نسبت به کره کاکائو یا مشروب شکلات یافت می شوند. پودر کاکائو حاوی ۲۳۰ میلی گرم کافئین و ۲۰۵۷ میلیگرم تئوباریم در هر ۱۰۰ گرم است. پودر کاکائو حاوی کلوامید است.

کاکائو به عنوان یک غذای سالم در نظر گرفته می شود و بعضی افراد بعنوان دارو استفاده می کنند. کاکائو به طور معمول در دهان برای بیماری های قلبی و فشار خون بالا استفاده می شود. برخی تحقیقات علمی وجود دارد که از این موارد استفاده می کند. بعضی افراد کره کاکائو را به پوست می برند تا از برداشتن چروک ها و علائم کششی جلوگیری کنند یا کاکائو را به صورت خوراکی برای درمان بسیاری از بیماری های دیگر، از جمله کبد، مثانه، بیماری کلیوی و از دست دادن حافظه استفاده کنند. 

بیشتر پودر کاکائو به مصرف کننده به عنوان یک رنگ و طعم در سایر محصولات مانند پودر دسر، شیر شکلات، کیک شکلاتی، یخ و غیره به مصرف کننده می رسد.  پودر کاکائو تولید شده به عنوان یک ماده به سایر تولید کنندگان مواد غذایی فروخته می شود

 

فروش پودر کاکائو

پودر کاکائو در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیگر محصولات : سوربیک اسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *