کازئینات کلسیم

calcium-caseinate-powder-500x500

کازئینات کلسیم  یک پروتئین مشتق از کازئین در شیر است.

کازئینات کلسیم دارای ظاهری پودری شکل و با فرمول شیمیایی C47H48N3O7S2Ca هست.

کازئین نامی است که به گروه بزرگتری از پروتئین شناخته شده به عنوان فسفو پروتئین داده می شود. شما می توانید فسفو پروتئین ها را در شیر  پیدا کنید. فسفوپروتئین ها به اندازه ۸۰ درصد پروتئین موجود در شیر گاو و ۶۰ درصد پروتئین موجود در شیر انسان را نشان می دهند. کازئین داراي ارزش غذایی بالايی است که از اسیدهای آمینه ضروری، کربوهیدرات ها، کلسیم و فسفر تشکیل شده است.

کازئین کلسیم به وسیله اولترا فیلتراسیون شیر و حذف اکثر چربی، مواد معدنی، پروتئین لاکتوز و پنیر تولید می شود.

چربی ۱٫۱٪

پروتئین خام (۶٫۳۸) ۴/۸۹٪

مواد معدنی ۳٫۹٪

رطوبت ۴٫۹٪

لاکتوز ۰۲/۰٪

کلسیم ۱٫۳۵٪

کازئینات کلسیم امولسیون چربی پایدار را تشکیل می دهد. ترکیب بدون چربی،  می تواند با مواد خشک یا مرطوب ترکیب شود. عطر و طعم ملایم نسبت به پروتئین های دیگر دارد. آب بسیار خوبی دارد، منبع کلسیم هست.

تولید کنندگان با تغییر pH  شیر به خنثی یا اسید، تولید کازئین کلسیم می کنند. در این حالت، کازئین در آب غیرحلال می شود.

کاربردها و خواص کازئینات کلسیم

کازئین به طور عمده توسط بدنسازان و ورزشکاران قبل از خواب استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود در حالی که آنها برای ۸ ساعت خواب دارند، عضلات خود را به آرامی به آمینو اسیدها تغذیه می کنند. بنابراین، این باعث می شود که زمان شب بیشتر آنابولیک و کاتابولیک کمتر باشد و محیطی درون بدن ایجاد می کند که بیشتر برای ساخت عضلات مفید است. هم چنین بعضی از ورزشکاران  از کازئین بلافاصله پس از تمرین استفاده می کنند. محققان دانشگاه علوم پزشکی تگزاس در آمریكا دریافتند كه مصرف خوراك كازئین پس از تمرین موجب افزایش میزان پروتئین سنتز (پروتئینی است كه عضلات از پروتئین برای ترمیم و افزایش بیشتر استفاده می كنند) برابر با پروتئین آب پنیر است كه بیشتر به طور سنتی با وجود الگوهای مختلف پاسخ های آمینو اسید خون، مورد استفاده قرار می گیرد.

در صنایع غذایی معمولا از کازئینات کلسیم در پودر هایی استفاده می کنند که نیاز به پراکندگی سریع در آب دارند، مانند سوپ فوری و کرم های قهوه. بدنسازان از مکمل های غذایی استفاده می کنند زیرا این نوع پروتئین به آرامی از پروتئین آب پنیر تجزیه می شود و باعث آزاد شدن اسید آمینه می شود.

این محصول خواص امولسیون عالی دارد و آب بسیار خوبی دارد. سطح پروتئین بالا باعث افزایش تراکم مواد مغذی در محصول نهایی می شود. کازئین کلسیم مایع را به میزان کمتر از سدیم کازئینت ضخیم می کند. این محصول در مکمل های تغذیه ای مایع بهتر است. کازینات ها به طور گسترده ای در کرم های قهوه و چربی های خشک به عنوان امولسیون ها استفاده می شود.

فروش کازئینات کلسیم

کازئینات کلسیم و کازئینات سدیم در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *