گلوتامین

گلوتامین فراوان ترین اسید آمینه بدن است. آمینو اسیدها اجزای سازنده پروتئین هستند. پروتئین ها برای اندام ها بسیار مهم هستند. آنها همچنین عملکردهای دیگری مانند انتقال مواد در خون و مقابله با ویروس ها و باکتری های مضر را انجام می دهند. گلوتامین در ماهیچه ها تولید می شود و توسط خون به اندام هایی که به آن نیاز دارند ، توزیع می شود.

گلوتامین ممکن است به عملکرد روده ، سیستم ایمنی بدن و سایر فرآیندهای اساسی بدن به ویژه در زمان استرس کمک کند. همچنین برای تأمین “سوخت” (نیتروژن و کربن) برای بسیاری از سلولهای مختلف بدن بسیار مهم است. گلوتامین برای ساخت مواد شیمیایی دیگری در بدن مانند سایر اسیدهای آمینه و گلوکز (قند) مورد نیاز است.

افراد معمولاً از گلوتامین و ال-گلوتامین به طور متناوب استفاده می کنند و به یکی از ۲۰ اسید آمینه موجود در بدن شما مراجعه می کنند. اسیدهای آمینه بلوک ساختاری بدن هستند و ده ها عملکرد برای سیستم های مختلف شما انجام می دهند. ال-گلوتامین فراوان ترین اسید آمینه موجود در سیستم بدن است.

اگر نیاز بدن به گلوتامین از توانایی تولید آن بیشتر باشد ، بدن ممکن است فروشگاه های پروتئین مانند عضله را برای آزاد کردن بیشتر این اسید آمینه تجزیه کند. علاوه بر این ، هنگامی که مقادیر کافی گلوتامین در دسترس نباشد، عملکرد سیستم ایمنی بدن می تواند به خطر بیفتد. به همین دلایل ، رژیم های غذایی با پروتئین بالا ، رژیم های غذایی با گلوتامین بالا یا مکمل های گلوتامین اغلب پس از صدمات عمده مانند سوختگی تجویز می شوند.

مطالعات همچنین گزارش داده اند که مکمل های گلوتامین ممکن است باعث بهبود سلامتی ، کاهش عفونت ها و منجر به ماندن در بیمارستان بعد از عمل شوند. علاوه بر این ، نشان داده شده است که آنها بقای خود را بهبود می بخشند و هزینه های پزشکی را در بیماران مبتلا به بیماری جسمی کاهش می دهند. مطالعات دیگر نشان داده اند که مکمل های گلوتامین نیز ممکن است عملکرد ایمنی بدن را در حیوانات آلوده به باکتری یا ویروس بهبود بخشد.

کاربرد گلوتامین

گلوتامین را میتوان در پروتئین های گیاهی و هم در حیوانات بیابید و از آن به عنوان یک مکمل نیز استفاده کنید. این ماده در پودرهای پروتئینی که ورزشکاران از آن استفاده می کنند محبوب است. گلوتامین از سوخت و ساز بدن و همچنین سیستم عضلانی شما پشتیبانی می کند. این به شما کمک می کند تا عضلات خود را بسازید و حفظ کنید ، و این به ویژه برای افرادی که به طور مرتب ورزش می کنند یا ورزشکار هستند بسیار مهم است. همچنین برای ترمیم آسیب به دلیل استرس اکسیداتیو ، تروما یا صدمات و بازگشت عضلات به سطح عملکرد اوج فوق العاده است. 

گلوتامین یک ساختمان ساختاری برای پروتئین های بدن است.
سوخت برای سلولهایی که روده را خط می کنند.
سوخت سلولهای ایمنی مانند ماکروفاژها.
حفظ تعادل نیتروژن.
جلوگیری از سوزاندن سایر اسیدهای آمینه برای انرژی.

سایر محصولات ما:

دکستروز آبدار

فروش گلوتامین

گلوتامین در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *