کربنات کلسیم سبک

کربنات کلسیم سبک

کربنات کلسیم سبک، پودر سبک ، USP به عنوان یک مکمل کلسیم و به عنوان یک آنتی اسید استفاده می شود. کلیه محصولات درجه طیف شیمیایی USP با استفاده از روشهای تولید خوب (cGMP) در هر قسمت ۲۱CFR 211 در تسهیلات ثبت شده و بازرسی شده تولید ، بسته بندی و ذخیره می شوند.

کربنات کلسیم ، پودر سبک ، USP (CA130) یک نمک معدنی طبیعی است که در سنگ ها ، پوسته ها و مرواریدها یافت می شود. از این ماده برای افزودن کلسیم به محصولات ، به عنوان یک آنتی اسید یا به عنوان ماده ساینده در خمیردندانها به منظور صیقل دادن به دندانها استفاده می شود. به عنوان یک جامد پودری سفید رنگ و بی بو  ظاهر می شود و در آب سرد بسیار کمی محلول است ، در اسید رقیق محلول و در الکل نامحلول است.

کربنات کلسیم یک ترکیب شیمیایی با فرمول CaCO3 است. این ماده رایج در سنگ ها به عنوان مواد معدنی کلسیت و آراگونیت است (مهمترین آنها به عنوان سنگ آهک ، که یک نوع سنگ رسوبی است که عمدتا از کلسیت تشکیل شده است) و جزء اصلی مرواریدها و پوسته های موجودات دریایی ، حلزون ها و تخم ها است. . کربنات کلسیم ماده مؤثر در آهک کشاورزی است و هنگامی ایجاد می شود که یون های کلسیم موجود در آب سخت با یون های کربنات برای ایجاد سنگ آهک واکنش نشان می دهند. این دارو به عنوان یک مکمل کلسیم یا به عنوان یک آنتی اسید استفاده می شود ، اما مصرف زیاد آن می تواند خطرناک باشد.

کربنات کلسیم سبک چیست

کاربردها و ویژگی های کربنات کلسیم سبک

کربنات کلسیم یک ترکیب معدنی مهم است که رایج ترین پرکننده در صنایع تولیدی و فرآوری است. به طور کلی ، کربنات کلسیم به طور گسترده ای در لاستیک ، پلاستیک ، کاغذ  ، جوهر ، رنگ ، مصالح ساختمانی ، محصولات زراعی ، میوه فروشی ، محصولات غذایی ، دارو و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. فرایند تولید کربنات کلسیم به طور کلی به دو دسته تعمیم داده می شود و خواص از دو دسته تغییرات جزئی نشان داده شده است. یکی کربنات کلسیم سبک است که با سنتز شیمیایی حاصل می شود. مورد دیگر کربنات سنگین کلسیم است که با پودر شدن بدنی حاصل می شود. تفاوت عمده بین کربنات های کلسیم سبک و سنگین در تغییرات مقدار pH ، ظرافت و شکل ذرات است. کربنات کلسیم سبک عمدتا اسپیندل است و کربنات کلسیم سنگین عمدتاً به شکل نامنظم است. تفاوت ظرافت ها و شکل باعث تغییر در تراکم فله (یعنی گرانش خاص کاذب) می شود.

کربنات کلسیم نقش پرکننده بدون آلودگی در مواد را ایفا می کند. از این ماده در لاستیک ، نوارها ، لوله های لاستیکی ، مهر و موم روغن و اجزای تشکیل دهنده لاستیک بطور گسترده استفاده می شود. اغلب در محصولات پلاستیک از پلی وینیل کلرید (PVC) ، پلی اتیلن (PE) ، پلی پروپیلن (PP) ، پلی استایرن (PS) ، ABS ، نایلون و غیره استفاده می شود. نه تنها کربنات کلسیم به عنوان یک پرکننده تقویت شده به تنهایی مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه می تواند به همراه پرکننده های دیگر مانند کربن سیاه ، کربن سفید سیاه ، خاک رس یا پودر دی اکسید تیتانیوم نیز مورد استفاده قرار گیرد .

برای جذب آب و افزودن کلسیم در محصولات غذایی و قند استفاده می شود.کربنات کلسیم ، پودر سبک ، USP به عنوان یک مکمل کلسیم و به عنوان یک آنتی اسید استفاده می شود.

دیگر محصولات : ژلان گام

فروش کربنات کلسیم سبک

کربنات کلسیم سبک به صورت کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *